Madridning "Real" jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso yarim himoyachi Braim Diasni asosiy tarkibda ko‘rmayapti. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi murabbiy marokashlik futbolchiga kelasi mavsumda asosiy o‘yinchi sifatida ishonch bildirmasligini aniq aytgan, deb xabar beradi Marca nashri. Yaqinda o‘tgan Jahon klublar chempionatida 25 yoshli futbolchi olti o‘yindan to‘rtida maydonga tushgan, ammo asosiy tarkibda biror marta ham boshlovchi sifatida o‘ynamagan.
Umuman olganda, 2024/25 yilgi mavsum davomida Braim Dias "Real" safida 56 ta o‘yinda ishtirok etib, oltita gol urdi va sakkizta samarali uzatmani amalga oshirdi. Hujumchi yarim himoyachining "qirollik" klubi bilan shartnomasi 2027 yil o‘rtalarigacha amal qiladi.

Алонсо Браим Диасом определил свою роль в сезоне
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо не видит полузащитника Браима Диася в основном составе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Новый тренер четко заявил, что не доверяет марокканскому футболисту как основному игроку в следующем сезоне, сообщает издание Marca. В недавнем чемпионате мира клубов 25-летний футболист выходил на поле в четырех из шести матчей, но ни разу не начинал игру в основном составе.
В целом, в сезоне 2024/25 Браим Диас принял участие в 56 матчах за "Реал", забил шесть голов и сделал восемь результативных передач. Контракт нападающего-полузащитника с "королевским" клубом действует до середины 2027 года.
Сообщается, что Браим Диас может не попасть в основной состав, так как тренер предпочитает другие варианты при формировании состава команды.