Bezrukov Yevropaga ko‘chishni orzu qiladi
Kazanlik "Rubin" futbolchisi Ruslan Bezrukov Yevropaning kuchli klublariga ko‘chib o‘tish imkoniyatlari haqida ochiq fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi kunda rossiyalik futbolchilar uchun Yevropaning kuchli ligalarida o‘ynash imkoniyati juda kam. Bezrukovning aytishicha, to‘liq transfer amalga oshishi juda murakkab va hozirda bunga faqat Safonov va Golovin kabi istisnolar misol bo‘la oladi.
U bu imkoniyatni ko‘proq orzu deb ataydi va agar Yevropaga ketish rejalashtirilayotgan bo‘lsa, asosiy vazifalarni bajaradigan futbolchi bo‘lish zarurligini ta’kidlaydi. Ruslan Bezrukov 23 yoshda bo‘lib, 2022 yildan beri Kazan klubi safida o‘ynaydi va yaqinda klub bilan shartnomasini yangiladi.
Hozirga qadar u 75 ta o‘yinda maydonga tushib, 6 ta gol urdi va 5 ta golga assistentlik qildi. Bezrukov 2022/23 yilgi birinchi liga chempioni bo‘ldi.
Shuningdek, u yaqinda "Krasnodar" jamoasidan "Zenit"ga qarshi g‘alaba uchun mukofot olish haqidagi hazil bilan jamoa ichida bahs-munozaralarga sabab bo‘ldi.

Безруков мечтает о переезде в Европу
Казанский футболист "Рубина" Руслан Безруков открыто высказался о возможностях перехода в сильные клубы Европы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в настоящее время возможности для российских футболистов играть в сильных лигах Европы очень ограничены. Безруков отметил, что полный трансфер осуществить очень сложно, и в настоящее время примерами могут служить только исключения, такие как Сафонов и Головин.
Он называет эту возможность скорее мечтой и подчеркивает, что если планируется уехать в Европу, необходимо быть футболистом, который выполняет основные задачи. Руслан Безруков 23 года, он играет за казанский клуб с 2022 года и недавно обновил контракт с клубом.
На данный момент он провел 75 матчей, забил 6 голов и отдал 5 голевых передач. Безруков стал чемпионом первой лиги 2022/23 года.
Кроме того, он недавно стал причиной споров внутри команды с шуткой о получении награды за победу над "Зенитом" от команды "Краснодар".