Vendel va Jersonning o‘yini jamoani kuchaytiradi
Shunda uning Jerson Santos bilan juftligi juda kuchli bo‘ladi. Pogrebnyak “Sport-Ekspress”ga bergan intervyusida Vendel va Jersonning o‘rtadagi bog‘lanishi jamoa uchun katta kuch bo‘lishini ta’kidladi.
Ularning o‘yini Rossiya chempionatini yanada jozibador qilishi mumkin. Eslatib o‘tish joiz, o‘tgan mavsum oxirida Vendel “Botafogo” jamoasiga o‘tishi kutilgan edi, ammo bu transfer amalga oshmadi.
Hozirda “Zenit” hali ham Markusni sotish variantini ko‘rib chiqmoqda. Jerson esa 2025-yil yozida “Flamengo”dan “Zenit”ga o‘tgan.
Ularning birgalikdagi o‘yini jamoaning markaziy chizig‘ini yanada mustahkamlashiga umid qilinmoqda. Shunday qilib, klub rahbariyati va muxlislar Vendelning qolishini istamoqda, bu esa jamoaga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi.

Игра Вендела и Джерсона усиливает команду
Бывший нападающий санкт-петербургского "Зенита" Павел Погребняк считает, что Маркусу Вендлу следует остаться в клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Тогда его пара с Жерсоном Сантосом будет очень сильной. Погребняк в интервью "Спорт-Экспресс" отметил, что связь между Вендлом и Жерсоном станет большой силой для команды.
Их игра может сделать чемпионат России еще более привлекательным. Напомним, что в конце прошлого сезона ожидалось, что Вендл перейдет в команду "Ботафого", но этот трансфер не состоялся.
В настоящее время "Зенит" все еще рассматривает вариант продажи Маркуса. Жерсон же перешел из "Фламенго" в "Зенит" летом 2025 года.
Ожидается, что их совместная игра еще больше укрепит центральную линию команды. Таким образом, руководство клуба и болельщики хотят, чтобы Вендл остался, что окажет положительное влияние на команду.