Meksika prezidenti Klaudiya Sheynbaum mahalliy jurnalist Mariya Gomesning fikrlariga qo‘shilib, futbolchi Chicharito haqida tanqidiy fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Chicharito o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida ayollar haqida video joylashtirib, ularni erkaklikni yo‘qotishda aybladi. Prezident Sheynbaumning so‘zlariga ko‘ra, Chicharito yaxshi futbolchi bo‘lsa-da, ayollar haqidagi qarashlari haqida ko‘p narsalarni o‘rganishi kerak.
U o‘zi ona, buva va uy bekasi ekanligini, shuningdek, oliy bosh qo‘mondon ekanligini ta’kidladi. Sheynbaum ayollar istalgan sohada muvaffaqiyat qozonishi mumkinligini qayd etdi.
Hozirda 37 yoshli sobiq «Manchester Yunayted» futbolchisi o‘z vatanidagi «Chivas» jamoasida o‘ynamoqda. Ushbu holat ayollar huquqlari va jamiyatdagi o‘rni haqidagi muhim muhokamalarga sabab bo‘lmoqda.

Президент Мексики раскритиковал мнение Чичарито о женщинах
Президент Мексики Клаудия Шейнбаум, присоединившись к мнению местной журналистки Марии Гомес, высказала критику в адрес футболиста Чичарито. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Чичарито разместил видео о женщинах на своих страницах в социальных сетях, обвиняя их в потере мужественности. По словам президента Шейнбаум, хотя Чичарито и является хорошим футболистом, ему нужно многому научиться о своих взглядах на женщин.
Она подчеркнула, что сама является матерью, бабушкой и домохозяйкой, а также высшим главнокомандующим. Шейнбаум отметила, что женщины могут добиться успеха в любой сфере.
В настоящее время 37-летний бывший футболист «Манчестер Юнайтед» играет за свою родную команду «Чивас». Эта ситуация вызывает важные обсуждения о правах женщин и их месте в обществе.