Sneyder: Mourinyu eng yaxshi murabbiydir
Sobiq «Inter» futbolchisi va Niderland terma jamoasi a’zosi Uesli Sneyder Portugaliya futbol murabbiyi Joze Mourinyuni yana bir bor yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mourinyu boshchiligida 2009/2010 yilgi mavsumda «Inter» jamoasi uchta muhim sovrinni qo‘lga kiritgan. Sneyderning so‘zlariga ko‘ra, Mourinyu barcha davrlarning eng zo‘r murabbiyi hisoblanadi.
2010 yilda «Inter» bilan erishilgan yutuq tarixiy ahamiyatga ega bo‘lgan. Mourinyu jamoani har qanday raqibni mag‘lub eta olishiga ishontirgan.
U murabbiydan ko‘ra ko‘proq rahbar sifatida qadrlanadi. Sneyder uni doimo hurmat qilishini ta’kidladi.
Hozirda Joze Mourinyu Turkiyada faoliyat yuritmoqda. U o‘tgan yozdan buyon mahalliy «Fenerbaxche» klubini boshqaradi.
Sneyder shuningdek, Mourinyuning «Chempionlar ligasi finaliga sigirlar kabi kelishimiz kerak» degan so‘zlarini ham eslatdi. Bu fikr jamoani ruhlantirish va rag‘batlantirish maqsadida aytilgan.

Снейдер: Моуринью лучший тренер
Бывший футболист «Интера» и член сборной Нидерландов Уэсли Снейдер еще раз высоко оценил португальского футбольного тренера Жозе Моуринью. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Под руководством Моуринью в сезоне 2009/2010 команда «Интер» завоевала три важных трофея. По словам Снейдера, Моуринью является величайшим тренером всех времен.
Достижение с «Интером» в 2010 году имеет историческое значение. Моуринью убедил команду, что она может победить любого соперника.
Его ценят больше как лидера, чем как тренера. Снейдер подчеркнул, что всегда будет уважать его.
В настоящее время Жозе Моуринью работает в Турции. С прошлого лета он возглавляет местный клуб «Фенербахче».
Снейдер также напомнил о словах Моуринью: «На финал Лиги чемпионов мы должны прийти как быки». Эта мысль была высказана с целью вдохновить и мотивировать команду.