Sabah jamoasi Moldovada muhim g‘alabaga erishdi
Petrokub va Sabah jamoalari Yevropa konferensiyalar ligasining ikkinchi saralash bosqichi doirasida uchrashuv o‘tkazishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning dastlabki daqiqalarida Viktor Bogachuk jarima maydonining chap qanotidan kuchli zarba berdi, ammo darvozabon darvozasini saqlab qoldi. Joy-Lens Mikels raqibning noo‘rin uzatmasini ushlab olib, Pavel Shafranko orqali Anotoliy Nurievga aniq uzatmani amalga oshirdi.
Nuriev pastki burchakka zarba berdi, ammo darvozabon juda qiyin to‘pni qaytardi. Jess Sekidika markazdan olib kirib, jarima maydonining radiusidan past zarba berdi, darvozabon to‘pni uzoqqa uloqtira olmadi, himoyachi esa to‘pni burchak zarbasiga chiqarib yubordi.
Ikkinchi bo‘limda Nuriev jarima maydonining radiusida to‘p olib, kuchli zarba berdi, lekin darvozabon to‘pni qaytardi. Sekidika esa nol burchakdan to‘pni tribunalarga yo‘lladi.
82-daqiqada Mikels bosh bilan to‘pni Shafrankoga uzatib, u raqibini ortda qoldirib, darvozabonni aldab, hisobni ochdi – 0:1. 90-daqiqada Petrokub darvozaboni jarima maydoni tashqarisida raqibini ortda qoldirishga harakat qilib, uzoqqa to‘pni uloqtira olmadi, Kaxim Parris esa to‘pni raqibsiz darvozaga joylab, hisobni 0:2 ga yetkazdi.
O‘zbekistonlik futbolchilar o‘yinning so‘nggi daqiqalarida g‘alaba qozonib, javob uchrashuvida favorit hisoblanadi. Ushbu o‘yin Zimbru stadionida bo‘lib o‘tdi.
Petrokub jamoasi tarkibida Silviu Smalenya, Maksim Potyrnike, Sedrik Nga, Ion Borsh, Ion Jardan, Sergiu Pletike, Jess Dju, Teodor Lungu, Viktor Bogachuk, Maksim Kozhokaru va boshqa futbolchilar maydonga tushishdi. Sabah jamoasida esa Pavel Shafranko, Anotoliy Nuriev, Joy-Lens Mikels, Jess Sekidika va boshqa futbolchilar faol ishtirok etdi.
Ushbu uchrashuvda Sabah jamoasi o‘zining taktikasi va yuqori mahorati bilan raqibini mag‘lub etdi. Keyingi o‘yinda ular g‘alaba qozonish uchun asosiy nomzod hisoblanadi.
Futbol ishqibozlari uchun ushbu bellashuv katta qiziqish uyg‘otdi va jamoalar o‘rtasidagi raqobat yanada kuchayadi.

Команда Сабах добилась важной победы в Молдове
Команды Петрокуб и Сабах провели встречу в рамках второго квалификационного раунда Лиги конференций Европы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первые минуты игры Виктор Богачук нанес мощный удар с левой стороны штрафной площади, но вратарь сумел сохранить свои ворота. Джой-Ленс Микелс перехватил неуместную передачу соперника и точно пасовал Анатолию Нуриеву через Павла Шафранко.
Нуриев ударил в нижний угол, но вратарь очень сложно отбил мяч. Джесс Секидика, войдя с центра, нанес удар низом из радиуса штрафной, вратарь не смог далеко выбить мяч, а защитник выбил его на угловой.
Во втором тайме Нуриев, получив мяч в радиусе штрафной, нанес мощный удар, но вратарь снова отбил мяч. Секидика же отправил мяч на трибуны с нулевого угла.
На 82-й минуте Микелс головой отдал пас Шафранко, который, оставив соперника позади, обманул вратаря и открыл счет – 0:1. На 90-й минуте вратарь Петрокуба, пытаясь оставить соперника позади за пределами штрафной, не смог далеко выбить мяч, и Кахим Паррис без сопротивления отправил мяч в ворота, увеличив счет до 0:2.
Футболисты из Узбекистана одержали победу в последние минуты игры и являются фаворитами в ответной встрече. Этот матч прошел на стадионе Зимбру.
В составе команды Петрокуб на поле вышли Сильвиу Смаленя, Максим Потырник, Седрик Нга, Ион Борш, Ион Ярдан, Сергиу Плетике, Джесс Дю, Теодор Лунгу, Виктор Богачук, Максим Кожокару и другие футболисты. В команде Сабах активно участвовали Павел Шафранко, Анатолий Нуриев, Джой-Ленс Микелс, Джесс Секидика и другие футболисты.
В этой встрече команда Сабах одержала победу благодаря своей тактике и высокому мастерству. В следующем матче они считаются основными претендентами на победу.
Это противостояние вызвало большой интерес у футбольных болельщиков, и конкуренция между командами будет только усиливаться.