Salemakers yangi mavsumda g‘alaba uchun kurashadi
Belgiyalik yarim himoyachi Aleksis Salemakers «Bolonya» klubida o‘tkazgan mavsumidan so‘ng «Milan»ga qaytdi va yangi bosh murabbiy Massimiliano Allegri rahbarligida muvaffaqiyatli mavsum o‘tkazishni maqsad qilgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yaqinlashib kelayotgan chempionatdagi o‘z maqsadlarini ochiq bildirdi. Salemakers so‘zlariga ko‘ra, u o‘tgan yildagi samaradorlikni takrorlashni, ko‘p o‘yinlarda maydonga tushishni va klubga g‘alaba qozonishda yordam berishni istaydi.
«Milan» yuqori o‘rinlarda bo‘lishi kerak. U muxlislarning o‘tgan mavsumdagi hafsalasi pir bo‘lgan xotiralarini unutishni xohlaydi.

Salemakers будет бороться за победу в новом сезоне
Бельгийский полузащитник Алексис Салемакерс вернулся в «Милан» после сезона, проведенного в клубе «Болонья», и поставил перед собой цель провести успешный сезон под руководством нового главного тренера Массимилиано Аллегри. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он открыто заявил о своих целях в предстоящем чемпионате. По словам Салемакерса, он хочет повторить свою результативность прошлого года, чаще выходить на поле и помогать клубу добиваться побед.
«Милан» должен занимать высокие места. Он хочет забыть воспоминания, которые расстроили болельщиков в прошлом сезоне.
Он подчеркнул, что намерен начать новый сезон с чистого листа. Новый чемпионат Италии стартует 17 августа.