Smolov: Ximki jamoasining yo‘qolishi achinarli
Rossiya terma jamoasining sobiq hujumchisi Fyodor Smolov Podmoskovye "Ximki" jamoasining faoliyatini to‘xtatgani haqida fikr bildirdi va jamoaning yo‘qolishidan afsusda ekanligini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Smolovning so‘zlariga ko‘ra, "Ximki" muxlislar bilan bog‘liq muammolarga qaramay, yaxshi jamoa bo‘lgan. Ularning joylashuvi qulay, stadionlari yaxshi va Rossiya Premyer Ligasi mezonlari bo‘yicha kuchli tarkibga ega edi.
Shu bois, bunday jamoaning faoliyatini to‘xtatgani achinarli holatdir, dedi u BetBoom Sports YouTube kanalidagi suhbatda. May oyida klub Rossiya futbol ittifoqining 2025/26 yilgi mavsumida ishtirok etish uchun litsenziya olish talablariga javob bermadi.
Shundan so‘ng, 18 iyun kuni "Ximki" rahbariyati jamoaning hozirgi shakldagi faoliyatini to‘xtatishini rasmiy ravishda e’lon qildi. Bu jamoa muxlislari va futbol jamoatchiligi uchun katta yo‘qotish bo‘ldi.

Смолов: Исчезновение команды Химки печально
Бывший нападающий сборной России Фёдор Смолов высказал мнение о том, что команда Подмосковья "Химки" прекратила свою деятельность, и отметил, что ему жаль утраты команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Смолова, "Химки" были хорошей командой, несмотря на проблемы с болельщиками. У них удобное расположение, хороший стадион и сильный состав по критериям Российской Премьер-Лиги.
Поэтому прекращение деятельности такой команды является печальным событием, сказал он в интервью на канале BetBoom Sports на YouTube. В мае клуб не соответствовал требованиям для получения лицензии на участие в сезоне 2025/26 Российского футбольного союза.
После этого, 18 июня, руководство "Химок" официально объявило о прекращении деятельности команды в её нынешнем виде. Это стало большой утратой для болельщиков команды и футбольного сообщества.