Estupinyan Milan klubiga o‘tishni orzu qilganini aytdi
Ekvadorlik himoyachi Pervis Estupinyan Angliyaning "Brayton" klubidan ketib, Italiya "Milan" klubiga o‘tganligi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Football Italia nashriga bergan intervyusida Italiyaning eng ko‘p sovrin yutgan jamoalaridan biriga o‘tganidan juda xursand ekanligini ta’kidladi. 27 yoshli futbolchining so‘zlariga ko‘ra, "rossoneri" jamoasida o‘ynash imkoniyati uning uchun oddiy navbatdagi qadam emas, balki uzoq yillik orzusining amalga oshishi hisoblanadi.
Estupinyan bolaligidan buyon shunday buyuk klubda o‘ynashni orzu qilganini aytdi va mehnati o‘z samarasini berganini ta’kidladi. Endi esa u jamoa bilan birgalikda muvaffaqiyatga erishish uchun astoydil harakat qilishni maqsad qilgan.
Shuningdek, "Milan" joriy mavsumni Italiyaning Seriya A chempionatida 8-o‘rinda yakunlab, bir necha yillardan keyin ilk bor Yevrokubklarga chiqolmaganini qo‘shimcha qilish joiz.

Эступиньян сказал, что мечтает о переходе в Милан
Эквадорский защитник Первис Эступиньян высказал свои мысли о переходе из английского клуба "Брайтон" в итальянский клуб "Милан". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью изданию Football Italia он подчеркнул, что очень рад переходу в одну из самых титулованных команд Италии. По словам 27-летнего футболиста, возможность играть в команде "россонери" для него не просто очередной шаг, а осуществление многолетней мечты.
Эступиньян сказал, что с детства мечтал играть в таком великом клубе и отметил, что его труд принес свои плоды. Теперь он поставил перед собой цель усердно работать для достижения успеха вместе с командой.
Также стоит отметить, что "Милан" завершил текущий сезон на 8-м месте в чемпионате Италии Серия A и не смог выйти в еврокубки впервые за несколько лет.