Estupinyan: Leau bilan birga o‘ynash baxtdir
Yaqinda "Milan" klubi bilan shartnoma imzolagan himoyachi Pervis Estupinyan jamoaning yetakchilaridan biri, portugaliyalik Rafael Leau bilan birga o‘ynash haqidagi fikrlarini o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Football Italia nashriga bergan intervyusida Estupinyan yangi jamoadoshining iste’dodidan hayratda ekanligini ta’kidladi. U shunday dedi: "Shunday yuqori darajadagi futbolchi, Rafael Leau bilan birga o‘ynash men uchun katta baxt.
Men doimo uning o‘yinini kuzatib kelganman. Uning o‘yinidan o‘rganaman va imkon qadar yordam berishga harakat qilaman.
Shunda biz chap qanotni yanada kuchaytira olamiz." Estupinyan Angliyaning "Brayton" klubidan "Milan"ga o‘tgan. O‘tgan mavsumda u "Brayton" safida 36 ta o‘yinda maydonga tushib, bir gol urgan va bir golga uzatma bergan.
Endi u yangi jamoasida o‘zini namoyon etishga tayyor. Uning maqsadi "Milan"ning himoya chizig‘ini mustahkamlash va jamoaga foyda keltirishdir.

Estupinyan: Играть вместе с Леау — это счастье
Недавно защитник Перрис Эступиньян, подписавший контракт с клубом "Милан", поделился своими мыслями о том, каково это — играть с одним из лидеров команды, португальцем Рафаэлем Леау. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью изданию Football Italia Эступиньян отметил, что он в восторге от таланта своего нового партнера по команде. Он сказал: "Играть с таким высококлассным футболистом, как Рафаэль Леау, — это для меня большое счастье.
Я всегда следил за его игрой. Я учусь у него и стараюсь помочь, насколько это возможно.
Таким образом, мы сможем еще больше усилить левый фланг." Эступиньян перешел в "Милан" из английского клуба "Брайтон". В прошлом сезоне он сыграл 36 матчей за "Брайтон", забив один гол и отдав одну голевую передачу.
Теперь он готов проявить себя в новой команде. Его цель — укрепить защитную линию "Милана" и принести пользу команде.