Kobelyov: Dinamo bosim ostida o‘ynay olmaydi
Moskva “Dinamo” jamoasining sobiq bosh murabbiyi Andrey Kobelyov Rossiya Premyer Ligasining yangi mavsumining birinchi turida “oq-ko‘k” jamoasining muvaffaqiyatsiz o‘yinlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Baltika” jamoasi “Dinamo”ga qarshi agressiv o‘yin namoyish etdi. Kobelyov “Dinamo” jamoasi hozircha bosim ostida o‘ynashni yaxshi uddalay olmayapti, dedi.
Esda tutish lozimki, mavsumning birinchi o‘yinida “Dinamo” Kaliningradning “Baltika” jamoasi bilan durang o‘ynadi. Ushbu o‘yinda Moskva klubi ko‘p vaqt hisobda ortda qoldi.

Кобелёв: Динамо не может играть под давлением
Бывший главный тренер московского "Динамо" Андрей Кобелев высказал мнение о неудачных играх "бело-голубых" в первом туре нового сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда "Балтика" продемонстрировала агрессивную игру против "Динамо". Кобелев отметил, что "Динамо" пока не справляется с игрой под давлением.
Стоит отметить, что в первом матче сезона "Динамо" сыграло вничью с калининградской "Балтикой". В этой игре московский клуб долгое время отставал в счете.
Во втором туре "Динамо" выйдет на поле против "Ростова" на домашнем стадионе. Новый главный тренер Валерий Карпин хорошо знает команду "Ростов", так как ранее именно он её возглавлял.