Demenko: Baltika mavsumda yaxshi natija ko‘rsatadi
Maksim Demenko, ilgari poytaxtning “Spartak” jamoasida o‘ynagan futbolchi, o‘zining sobiq jamoasi bilan Kaliningradning “Baltika” jamoasi o‘rtasidagi uchrashuvga oid fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bu o‘yinda ikki hissiyotli murabbiy yuzma-yuz keladi va o‘yin juda qiziqarli kechishi mumkin. Andrey Nikolayevich sifatli murabbiy bo‘lib, ishiga to‘liq bag‘ishlangan.
Demenko “Baltika” jamoasi yaxshi mavsum o‘tkazadi, deb taxmin qilmoqda. “Spartak” va “Baltika” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv Rossiya chempionatining ikkinchi turidan o‘rin oladi va 26 iyul kuni soat 15:00 da boshlanadi.
So‘nggi besh yil ichida bu jamoalar to‘rt marta to‘qnash kelishgan. Moskva jamoasi do‘stona o‘yinda (3:2, 2022 yil) va chempionatdagi ikki bahsda (2:1 va 2:0, 2023 yil) g‘alaba qozongan.
“Baltika” esa 2024 yil may oyida Rossiya Kubogi doirasidagi o‘yinda (1:0) bir marta ustun kelgan. Ushbu uchrashuvlar jamoalar o‘rtasidagi raqobatning qizg‘inligini ko‘rsatadi.

Деменко: Балтика в сезоне покажет хорошие результаты
Максим Деменко, ранее игравший за столичный клуб “Спартак”, поделился своими мыслями о матче между своей бывшей командой и калининградской “Балтикой”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в этой игре столкнутся два эмоциональных тренера, и матч может быть очень интересным. Андрей Николаевич — качественный тренер, полностью преданный своему делу.
Деменко предполагает, что “Балтика” проведет хороший сезон. Матч между командами “Спартак” и “Балтика” состоится во втором туре чемпионата России и начнется 26 июля в 15:00.
За последние пять лет эти команды встречались четыре раза. Московская команда одержала победу в дружеском матче (3:2, 2022 год) и в двух матчах чемпионата (2:1 и 2:0, 2023 год).
“Балтика” же один раз одержала победу в матче Кубка России в мае 2024 года (1:0). Эти встречи показывают накал соперничества между командами.