Inter Lukman uchun 45 million yevro taklif qildi
Milanlik «Inter» klubi «Atalanta» jamoasi bilan hujumchi Ademola Lukman bo‘yicha muzokaralar olib bormoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi «neradzurri» safini to‘ldirishga tayyor, biroq hozircha klublar o‘rtasida kelishuvga erishilmagan. Jurnalist Paskuale Guarro ma’lumotlariga ko‘ra, «Inter» nigeriyalik futbolchi uchun bonuslar hisobga olingan holda 45 million yevro taklif qilgan.
Oldinroq «Atalanta» o‘z yulduzi uchun 50 million yevro talab qilayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Ademola Lukman o‘tgan mavsumda 40 o‘yinda maydonga tushib, 20 ta gol urdi va 7 marta jamoadoshlariga assistentlik qildi.
27 yoshli futbolchining amaldagi shartnomasi 2027 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan. Transfermarkt bahosiga ko‘ra, uning qiymati 60 million yevro atrofida baholanmoqda.

Интер предложил Лукману 45 миллионов евро
Миланский клуб «Интер» ведет переговоры с командой «Аталанта» по нападающему Адемоле Лукману. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист готов пополнить ряды «нерадзурри», однако пока не достигнуто соглашение между клубами. По информации журналиста Паскуале Гуарро, «Интер» предложил нигерийскому футболисту 45 миллионов евро с учетом бонусов.
Ранее сообщалось, что «Аталанта» требует 50 миллионов евро за своего звезду. Адемола Лукман провел в прошлом сезоне 40 матчей, забил 20 голов и отдал 7 голевых передач.
Контракт 27-летнего футболиста рассчитан до середины 2027 года. По оценкам Transfermarkt, его стоимость составляет около 60 миллионов евро.