Rubin klubi Ivu bilan shartnomani uzaytirdi
Kazan shahrining «Rubin» futbol klubi asosiy yarimhimoyachi Ugochukvu Ivu bilan shartnomani uzaytirishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Sport-Express» nashrining xabar berishicha, tomonlar ikki yillik yangi kelishuvga erishishgan bo‘lib, bu hamkorlik 2027 yil yozigacha davom etadi. 25 yoshli futbolchi Armaniston terma jamoasi sharafini himoya qiladi va 2023 yilda Kazanga kelgan.
Shu vaqtdan beri Ivu «Rubin» safida 62 rasmiy o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urgan va to‘qqizta sariq kartochka olgan. Eslatib o‘tamiz, yangi mavsumning birinchi turida Rashid Rahimov boshchiligidagi jamoa «Akhmat» jamoasini safarda 2:0 hisobida mag‘lub etdi.
O‘tgan mavsumda esa kazanliklar liga jadvalida yettinchi o‘rinni egallagan. Bu yangilik «Rubin» jamoasining kelgusi faoliyati va Ivu bilan bog‘liq rejalar haqida ma’lumot beradi.

Клуб «Рубин» продлил контракт с Ивом
Футбольный клуб «Рубин» из Казани близок к продлению контракта с основным полузащитником Угочуку Иву. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания «Спорт-Экспресс», стороны достигли соглашения о новом двухлетнем контракте, который будет действовать до лета 2027 года. 25-летний футболист защищает цвета сборной Армении и приехал в Казань в 2023 году.
С тех пор Иву провел 62 официальных матча за «Рубин», забил два гола и получил девять желтых карточек. Напоминаем, что в первом туре нового сезона команда под руководством Рашида Рахимова одержала победу над командой «Ахмат» в гостях со счетом 2:0.
В прошлом сезоне казанцы заняли седьмое место в таблице лиги. Эта новость дает информацию о будущем клуба «Рубин» и планах, связанных с Иву.