Zenit jamoasining sobiq yarim himoyachisi Maksim Demenko Sankt-Peterburg futbolchisi Luis Enrike o‘yinini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Luis Enrike texnikasi yaxshi, shaxsiy mahorati yuqori bo‘lgan futbolchidir. U raqibni yakka holda mag‘lub eta oladi.
Bunday futbolchilarga qarshi shaxsiy nazorat zarur. Luis Enrikega qarshi o‘ynaydigan futbolchi uning yonidan bir qadam ham ketmasligiga o‘xshab, uni doim nazorat qilishi kerak.
Ekspert shuningdek, agar Zenit jamoasi yana bir qanot futbolchisiga shunday darajada kuch bersa, u holda Sankt-Peterburg jamoasining hujumi to‘xtatib bo‘lmas darajada kuchli bo‘lishini ta’kidladi. Luis Enrike 2025-yil qishda Braziliyaning Botafogo klubidan Zenitga kelgan.
Sankt-Peterburg jamoasi safida u 15 ta o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi va to‘rtta golga uzatma berdi. Bu futbolchining jamoaga katta foyda keltirayotgani aniq ko‘rinib turibdi.
Zenit jamoasi uchun Luis Enrike muhim hujumchi hisoblanadi va uning o‘yini jamoaning natijalariga ijobiy ta’sir ko‘rsatmoqda.

Деменко: Луис Энрике усиливает атаку Зенита
Бывший полузащитник команды Зенит Максим Деменко высоко оценил игру санкт-петербургского футболиста Луиса Энрике. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Луис Энрике — футболист с хорошей техникой и высоким уровнем индивидуального мастерства. Он способен обыгрывать соперника в одиночку.
Против таких футболистов необходима персональная опека. Игрок, который будет играть против Луиса Энрике, должен следить за ним, словно не отходя от него ни на шаг.
Эксперт также отметил, что если команда Зенит даст еще одному фланговому футболисту такую же силу, то атака санкт-петербургской команды станет неостановимо сильной. Луис Энрике пришел в Зенит из бразильского клуба Ботафого зимой 2025 года.
В составе санкт-петербургской команды он вышел на поле в 15 матчах, забил два гола и сделал четыре голевые передачи. Ясно, что этот футболист приносит команде большую пользу.
Для команды Зенит Луис Энрике является важным нападающим, и его игра положительно сказывается на результатах команды.