Pomazun: Spartakda ikkinchi darvozabon bo‘lishni qabul qilaman
Darvozabon Ilya Pomazun Moskva "Spartak" jamoasida ikkinchi darvozabon ekanligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining ikkinchi raqamli darvozabon lavozimiga tayyor ekanligini bilganini aytdi. Shuningdek, jamoada raqobat mavjudligini ta’kidladi, chunki u hech qachon jamoaga kelib darhol birinchi darvozabon bo‘lmagan.
Pomazun o‘yin qoidalarini tushunganini va murabbiy boshqa darvozabonni tanlashi mumkinligiga munosabatini izohladi. U o‘z foydasini isbotlash va imkoniyatga ega bo‘lish uchun barcha kuchini sarflayotganini ma’lum qildi.
Bu so‘zlar rasmiy "Spartak" sayti tomonidan keltirilgan. Pomazun qishki transfer oynasida "qizil-oq" jamoaga qo‘shildi va mavsumning ikkinchi yarmida uchta o‘yinda maydonga tushdi.

Помазун: Я согласен быть вторым вратарем в Спартаке
Вратарь Илья Помазун высказал мнение о том, что он является вторым вратарем московского "Спартака". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что знает о своей готовности занять позицию второго номера вратаря. Также он подчеркнул наличие конкуренции в команде, так как никогда не приходил в команду и сразу не становился первым вратарем.
Помазун объяснил, что понимает правила игры и что тренер может выбрать другого вратаря. Он сообщил, что прилагает все усилия, чтобы доказать свою полезность и получить возможность.
Эти слова были приведены официальным сайтом "Спартака". Помазун присоединился к "красно-белым" в зимнее трансферное окно и вышел на поле в трех матчах во второй половине сезона.