Korshunov: Dinamo Rostov ustidan g‘alaba qozonadi
Sobiq Moskva «Dinamo» jamoasi hujumchisi Anatoliy Korshunov o‘zining sobiq jamoasining «Rostov»ga qarshi o‘yinidagi g‘alaba imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv bugun, 26 iyul kuni soat 17:30 da Moskva vaqti bilan boshlanadi. Korshunovning so‘zlariga ko‘ra, «Dinamo» o‘z maydonida aynan shu raqibni mag‘lub etishi shart.
Joriy vaqtda «Dinamo» tarkibi kuchli va jamoa o‘yini yaxshi darajada davom etmoqda. Ekspert fikricha, jamoa umumiy o‘yinda yaxshi holatda.
Shuningdek, Korshunov «Rostov» jamoasi «Zenit»ga qarshi o‘yinda yaxshi o‘yin ko‘rsatganini ta’kidladi, garchi ular 1:2 hisobida mag‘lub bo‘lgan bo‘lsa ham. Bugungi o‘yinda «Rostov» jamoasi sobiq bosh murabbiyi Valeriy Karpin bilan to‘qnash keladi.
Aynan Karpin joriy yilning iyun oyidan buyon «Dinamo» jamoasini boshqarib kelmoqda. Ushbu uchrashuvda har ikki jamoa ham g‘alabaga intiladi, biroq «Dinamo» uchun bu o‘z maydonida muhim imkoniyat hisoblanadi.

Кошунов: Динамо одержит победу над Ростовом
Бывший нападающий московского «Динамо» Анатолий Коршунов оценил шансы своей бывшей команды на победу в матче против «Ростова». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча состоится сегодня, 26 июля, в 17:30 по московскому времени. По словам Коршунова, «Динамо» должно обязательно победить именно этого соперника на своем поле.
В настоящее время состав «Динамо» силен, и игра команды продолжается на хорошем уровне. По мнению эксперта, команда в целом в хорошей форме.
Также Коршунов отметил, что команда «Ростов» показала хорошую игру в матче против «Зенита», хотя и проиграла со счетом 1:2. В сегодняшнем матче «Ростов» встретится с бывшим главным тренером Валерием Карпиным.
Именно Карпин с июня текущего года руководит командой «Динамо». В этом матче обе команды будут стремиться к победе, однако для «Динамо» это важная возможность на своем поле.