Spartak birinchi bo‘limda to‘pga kam egalik qildi
«Spartak» juma kuni Premyer-liga doirasida o‘z maydonida «Baltika» jamoasiga qarshi o‘yinni o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ikkinchi bo‘lim davomida ular hisobda 0:1 hisobida mag‘lubiyatga uchradi. Opta mutaxassislari ta’kidlaganidek, birinchi bo‘limda «qizil-oq» jamoa to‘pga faqat 37 foiz egalik qildi.
Bu ko‘rsatkich oxirgi marta 2022 yilda, «Zenit»ga qarshi o‘yinda 31 foiz bilan past bo‘lgan edi. Shunday bo‘lishiga sabab, o‘yinning 11-daqiqasida Anton Zabolotniyning maydondan haydalishi natijasida «Spartak» jamoasi son jihatdan kamchilikka tushgani bo‘ldi.

Спартак в первом тайме мало владел мячом
«Спартак» в пятницу провел матч против команды «Балтика» на своем поле в рамках Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во втором тайме они потерпели поражение со счетом 0:1. Как отметили специалисты Opta, в первом тайме «красно-белые» владели мячом всего 37 процентов времени.
Этот показатель в последний раз был ниже 2022 года, когда в матче против «Зенита» он составил 31 процент. Причиной этого стало то, что на 11-й минуте Антон Заболотный был удален с поля, и команда «Спартак» осталась в меньшинстве.