Sovet Ittifoqi terma jamoasi sobiq o‘yinchisi Vladimir Ponomaryov Moskva “Spartak” jamoasining himoyasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoaning himoyasi juda zaif va ular bu borada ko‘proq ishlashi lozim. Ponomaryov aytishicha, o‘yinchilar bir-birlarini himoya qilmaydi va yordam bermaydi.
Biroq ular mashg‘ulotlarda ko‘proq harakat qilsa, hammasi joyiga tushadi va hujumda yaxshi natija ko‘rsatishlari mumkin. Shuningdek, eslatib o‘tamiz, shanba kechasi “Spartak” Rossiya chempionatining ikkinchi turida “Baltika” jamoasiga uy maydonida mag‘lub bo‘ldi.
Jamoadan ikki o‘yinchi – Anton Zabolotniy va Markinyos maydon tashqarisiga chiqarildi. Natijada “qizil-oq” jamoa raqibdan uchta gol o‘tkazib yubordi.
Keyingi, uchinchi turda “Spartak” Samarda “Akron” jamoasiga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi. Ushbu o‘yinda jamoa o‘zini yaxshiroq ko‘rsatishga harakat qiladi.

Пономарёв: Защита Спартака находится в очень слабом состоянии
Бывший игрок сборной Советского Союза Владимир Пономарёв высказал мнение о защите московского "Спартака". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, защита команды очень слабая, и им нужно больше работать в этом направлении. Пономарёв отметил, что игроки не защищают друг друга и не помогают.
Однако, если они будут больше стараться на тренировках, всё станет на свои места, и они смогут показать хорошие результаты в атаке. Также напоминаем, что в субботу вечером "Спартак" проиграл команде "Балтика" на домашнем стадионе во втором туре чемпионата России.
Из команды были удалены два игрока – Антон Заболотный и Маркиньос. В результате "красно-белые" пропустили три гола от соперника.
В следующем, третьем туре "Спартак" сыграет в Самаре против команды "Акрон". В этом матче команда постарается показать себя лучше.