Dag‘iston sporti yuksalishda davom etmoqda
David Volk, Makhachqala shahrining "Dinamo" jamoasi darvozabonlari safida faoliyat yurituvchi sportchi, Dag‘iston sportining rivojlanishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Dag‘iston sport Respublikasi hisoblanadi. Bu yerda ko‘plab Olimpiya chempionlari, jahon va Yevropa chempionlari yetishib chiqqan.
Sportchilar sifatida ular ushbu yutuqlarni davom ettirib, eng yaxshilar qatorida bo‘lishga intilishadi. O‘tgan mavsumda Dag‘iston poytaxti jamoasi yuqori divizionda o‘z o‘rnini saqlab qolishga muvaffaq bo‘ldi va turnir jadvalida 11-o‘rinni egalladi.
Joriy mavsumda esa RPL musobaqasida Makhachqala jamoasi muvaffaqiyatsiz start oldi va birinchi turda "Spartak" jamoasiga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bugun, 27 iyul kuni, "Dinamo" jamoasi birinchi turdagi mag‘lubiyat uchun o‘zini oqlash imkoniga ega bo‘ladi.

Спорт Дагестана продолжает развиваться
Давид Вольк, спортсмен, выступающий в составе вратарей команды "Динамо" из Махачкалы, высказал свои мысли о развитии спорта в Дагестане. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Дагестан является спортивной республикой. Здесь выросло много олимпийских чемпионов, чемпионов мира и Европы.
Как спортсмены, они стремятся продолжать эти достижения и быть среди лучших. В прошлом сезоне команда столицы Дагестана смогла сохранить свое место в высшем дивизионе и заняла 11-е место в турнирной таблице.
В текущем сезоне команда Махачкалы неудачно стартовала в турнире РПЛ и в первом туре проиграла команде "Спартак" со счетом 0:1. Сегодня, 27 июля, команда "Динамо" получит возможность оправдаться за поражение в первом туре.