Sadulaev «Ahmat»dan boshqa klubga o‘tishi mumkin
Grozni shahri «Ahmat» futbol klubi o‘yinchisi Giorgi Sheliya jamoa a’zosi Lechi Sadulaevning klubni tark etishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sheliya so‘zlariga ko‘ra, Sadulaevning faoliyatini rivojlantirish uchun boshqa imkoniyatlar mavjud, ammo u qolishni tanlasa, bu uning shaxsiy qarori bo‘ladi. Lechi Sadulaev esa o‘z navbatida «Ahmat» futbolchisi ekanligini ta’kidlab, hozircha ketish haqida gapirishni istamasligini bildirdi.
So‘nggi paytlarda ommaviy axborot vositalari uni Moskva shahridagi CSKA klubiga o‘tishi mumkinligi haqida xabarlar tarqatmoqda. 25 yoshli yarim himoyachi Grozniya klubi tarbiyalanuvchisi hisoblanadi.
U 2018 yildan boshlab jamoa asosiy tarkibida o‘ynab kelmoqda. Shu vaqt mobaynida barcha turnirlarda jami 126 o‘yin o‘tkazib, 12 ta gol urgan va 12 ta golga uzatma bergan.
Uch yil oldin esa Rossiya terma jamoasida debyut qilgan. Sadulaevning klubi bilan bog‘liq kelajakdagi qarorlari futbol ixlosmandlari tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Садулаев может перейти в другой клуб, кроме «Ахмата»
Грозный город «Ахмат» футбольного клуба игрок Георгий Шелия высказал мнение о том, что член команды Лечи Садулаев может покинуть клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Шелии, для развития карьеры Садулаева существуют другие возможности, однако если он решит остаться, это будет его личное решение. Лечи Садулаев, в свою очередь, подчеркнул, что он пока не хочет говорить о переходе, оставаясь игроком «Ахмата».
В последнее время средства массовой информации распространяют сообщения о том, что он может перейти в клуб ЦСКА в Москве. 25-летний полузащитник является воспитанником грозненского клуба.
С 2018 года он играет в основном составе команды. За это время он провел 126 матчей во всех турнирах, забил 12 голов и отдал 12 голевых передач.
Три года назад он дебютировал в сборной России. Будущие решения Садулаева, связанные с клубом, внимательно отслеживаются футбольными болельщиками.