Bavariya klubi vingeri Brayan Saragosa ijaraga berilgach, Ispaniyada qoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Matteo Moretto xabar berdi. Manbaning ma’lumotlariga ko‘ra, nemisning yirik klubi Saragosaning Selta klubiga o‘tish shartlarini allaqachon kelishib olgan.
Ushbu o‘tish ijaraga olish bilan birga majburiy sotib olishni ham o‘z ichiga oladi. Bitimning moliyaviy tafsilotlari hozircha oshkor qilinmagan.
O‘tgan mavsumda 23 yoshli ispan futbolchisi Osasuna jamoasi safida 28 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan va olti golga uzatma bergan. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, Saragosaning bozor qiymati 12 million yevroga teng.
Selta jamoasi Ispaniya chempionatining oxirgi mavsumida yettinchi o‘rinni egalladi. Bu o‘tish Saragosaning faoliyatini yangi bosqichga olib chiqishi kutilmoqda.
Ijaraga berish va majburiy sotib olish shartlari ikki klub o‘rtasidagi kelishuv doirasida amalga oshirilmoqda. Saragosaning yangi jamoasida ko‘proq maydonga chiqishi va o‘zini yaxshi tomondan ko‘rsatishi kutilmoqda.

Бавария сдала Сарагосу в аренду клубу Сельта
Клуб Бавария передал в аренду вингера Брайана Сарагосу, который останется в Испании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил журналист Маттео Моретто. По данным источника, немецкий клуб уже согласовал условия перехода Сарагосы в клуб Сельта.
Этот переход включает в себя аренду с обязательным выкупом. Финансовые детали сделки пока не раскрыты.
В прошлом сезоне 23-летний испанский футболист провел 28 матчей за команду Осасуна, забив один гол и отдав шесть голевых передач. По данным Transfermarkt, рыночная стоимость Сарагосы составляет 12 миллионов евро.
Команда Сельта заняла седьмое место в последнем сезоне чемпионата Испании. Ожидается, что этот переход выведет карьеру Сарагосы на новый уровень.
Условия аренды и обязательного выкупа реализуются в рамках соглашения между двумя клубами. Ожидается, что Сарагоса будет чаще выходить на поле в новой команде и проявит себя с лучшей стороны.