Futbolchi Brayan Saragosa Ispaniyaga qaytmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Myunxenlik "Bavariya" klubi "Selta" taklifiga ijaraga berish bo‘yicha rozilik bildirdi. Ushbu kelishuvda futbolchini keyinchalik sotib olish majburiyati ham mavjud.
"Gazeta.ru" nashrining jurnalist Florian Plettenbergga tayanib xabar berishicha, 23 yoshli o‘yinchini to‘liq transfer qilish uchun La Liga klubi 13 million yevro to‘lashi kerak bo‘ladi. Sotib olish majburiyati futbolchi belgilangan o‘yinlar soniga etganda va "Selta" jamoasi turnir jadvalida 11-13 o‘rinlardan pastga tushmaganda amalga oshiriladi.
Brayan Saragosa o‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida "Osasuna" klubida ijarada o‘ynagan. U "Bavariyaga" o‘tishdan oldin "Granada" jamoasida faoliyat yuritgan.
Ushbu transfer futbolchining faoliyatidagi muhim bosqich bo‘lib, uning kelajagi Ispaniya chempionatida davom etadi. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuv shartlari aniq belgilangan bo‘lib, bu futbolchining yanada rivojlanishiga imkon yaratadi.

Бавария продает Сарагосу Сельте за 13 млн евро
Мюнхенский клуб "Бавария" согласился на предложение "Сельты" о аренде. В этом соглашении также предусмотрено обязательство последующего выкупа футболиста.
По информации журналиста "Газета.ru" Флориана Плеттенберга, для полного трансфера 23-летнего игрока клуб Ла Лиги должен будет заплатить 13 миллионов евро. Обязательство по выкупу будет осуществлено, когда футболист достигнет установленного количества игр и команда "Сельта" не опустится ниже 11-13 места в турнирной таблице.
Брайан Саргоса играл в аренде в клубе "Осасуна" во второй половине прошлого сезона. Перед переходом в "Баварию" он выступал за команду "Гранада".
Этот трансфер является важным этапом в карьере футболиста, и его будущее продолжится в чемпионате Испании. Условия соглашения между клубом и футболистом четко определены, что создаст возможности для дальнейшего развития игрока.