Talalaev Zabolotniyning o‘yinga tayyorligini maqtadi
Zabolotniy Rossiya Premer Ligasi ikkinchi tur o‘yinida jamoalar o‘rtasidagi bahsda maydonni 7-daqiqada tark etishga majbur bo‘ldi. U Kaliningrad jamoasi futbolchisiga qarshi xavfli harakat qilgani uchun maydondan haydaldi.
Talalaevning so‘zlariga ko‘ra, Anton Zabolotniy yaxshi futbolchi hisoblanadi va «Spartak»dagi muhim o‘yinchilardan biridir. Mutaxassis «Sport-Ekspress» nashriga bergan intervyusida hujumchi o‘yinga juda tayyor holda chiqqanini ta’kidladi.
U avval «Ximki» jamoasida ishlagan paytida ham Zabolotniyni taklif qilganini ma’lum qildi. Hozirga qadar Zabolotniy RPLning dastlabki ikki turida hech qanday samarali harakat amalga oshirmadi.
34 yoshli futbolchi «Ximki»dan erkin agent sifatida ketib, «Spartak»ga bepul qo‘shilgan. Uning jamoaga qo‘shilishi jamoa hujum chizig‘ini kuchaytirishga qaratilgan.

Талалаев похвалил готовность Заболотного к игре
Главный тренер команды «Балтика» Андрей Талалаев выступил в защиту нападающего московского «Спартака» Антона Заболотного. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Заболотный был вынужден покинуть поле на 7-й минуте матча между командами в рамках второго тура Российской Премьер-Лиги. Он был удален с поля за опасный фол против игрока калининградской команды.
По словам Талалаева, Антон Заболотный является хорошим футболистом и одним из ключевых игроков «Спартака». Специалист в интервью изданию «Спорт-Экспресс» отметил, что нападающий вышел на игру в отличной форме.
Он также сообщил, что еще во время работы в команде «Химки» предлагал Заболотного. На данный момент Заболотный не проявил себя ни в одном из первых двух туров РПЛ.
34-летний футболист покинул «Химки» в качестве свободного агента и присоединился к «Спартаку» бесплатно. Его переход направлен на усиление атакующей линии команды.