Semak qizi Zenit o‘yini tanqidlariga javob berdi
«Zenit» bosh murabbiyi Sergey Semakning qizi Maya Rossiya Premyer Ligasi ikkinchi turidan o‘rin olgan «Zenit» va «Rubin» o‘rtasidagi o‘yindan keyingi tanqidlarga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv davomida «Zenit» 2:0 hisobida oldinda borar edi, ammo keyinchalik ustunligini saqlab qololmay, ikki gol o‘tkazib yubordi. Maya ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida shunday yozdiki, bunday o‘yinlardan keyingi tanqidlarga ko‘p e'tibor berish noo‘rin va u internetda faqat tanqid qiluvchi kishilarning kirishini cheklashni xohlaydi.
Shuningdek, u «Zenit» futbolchilari g‘alaba uchun barcha kuchlarini sarflaganini ta’kidladi va ularga g‘urur bilan qarashini bildirdi. O‘yin 2:2 hisobida durang bilan yakunlandi.
Keyingi, uchinchi turda «Zenit» o‘z maydonida kuchli raqib – CSKAni qabul qiladi. CSKA oldingi turda «Akhmat»ni 2:1 hisobida mag‘lub etgan bo‘lib, g‘alabani Danil Krugovoyning ikki gol urishi ta’minlagan.

Семак дочь ответила на критику игры Зенита
Дочь главного тренера «Зенита» Сергея Семака Майя ответила на критику после матча «Зенит» - «Рубин», который состоялся во втором туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В ходе встречи «Зенит» вел со счетом 2:0, однако затем не смог удержать преимущество и пропустил два гола. Майя написала на своей странице в социальных сетях, что уделять много внимания критике после таких игр неуместно и она хочет ограничить доступ в интернет только для критикующих людей.
Также она отметила, что футболисты «Зенита» отдали все силы для победы и выразила гордость за них. Игра завершилась вничью 2:2.
В следующем, третьем туре «Зенит» примет на своем поле сильного соперника – ЦСКА. ЦСКА в предыдущем туре одержал победу над «Ахматом» со счетом 2:1, благодаря двум голам Данила Кругового.