Spartak Artur uchun qiziqish bildirmadi
Moskva «Spartak» klubi Braziliyaning «Botafogo» jamoasidan hujumchi Arturni sotib olishga qiziqish bildirmayapti. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda vaziyatga yaqindan tanish bo‘lgan manba «Evro-Futbol.ru» saytiga ma’lum qildi. Manbaning so‘zlariga ko‘ra, «Spartak» hozirda boshqa pozitsiyalarni kuchaytirishga e’tibor qaratmoqda va Arturga qiziqish yo‘q.
Avvalroq klub futbolchining vakillari bilan bog‘langan, biroq Artur Moskva shahriga ko‘chib o‘tishni o‘zining kichik o‘g‘li sababli rad etgan. 27 yoshli futbolchining bozor qiymati sakkiz million yevro atrofida baholanmoqda.
Shuningdek, Artur ilgari Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasida o‘ynagan va 2025 yil yanvar oyida «Botafogo»ga o‘tgan. Bu ma’lumotlar klubning hozirgi transfer siyosati va futbolchining shaxsiy sharoitlarini yaxshiroq tushunishga yordam beradi.

Спартак не проявил интереса к Артуру
Москва «Спартак» не проявляет интерес к нападающему Артуру из бразильского клуба «Ботафого». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом источник, знакомый с ситуацией, сообщил сайту «Евро-Футбол.ru». По словам источника, «Спартак» в настоящее время сосредоточен на усилении других позиций и не проявляет интереса к Артуру.
Ранее клуб связывался с представителями игрока, однако Артур отказался переезжать в Москву из-за своего маленького сына. Рыночная стоимость 27-летнего футболиста оценивается примерно в восемь миллионов евро.
Кроме того, Артур ранее играл за санкт-петербургский «Зенит» и перешел в «Ботафого» в январе 2025 года. Эта информация поможет лучше понять текущую трансферную политику клуба и личные обстоятельства игрока.