KDK Anton Zabolotniy diskvalifikatsiyasini ko‘rib chiqadi
Rossiya Futbol Ittifoqi Disciplinariya Komissiyasi Moskva “Spartak” jamoasining hujumchisi Anton Zabolotniyning Rossiya Premyer Ligasining ikkinchi turidan o‘rin olgan Kaliningrad “Baltika” jamoasiga qarshi o‘yindagi maydonni tark etishi holatini ko‘rib chiqadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Komissiya shuningdek, “qizil-oq” jamoasining bosh murabbiyi Deyan Stankovichga nisbatan ham chora ko‘rishni rejalashtirmoqda. U o‘yinda texnik zona chegarasini bir necha bor tark etgani uchun jazo olishi mumkin.
Matbuotda keltirilishicha, Disciplinariya Komissiyasi raisi Artur Grigoryants “Spartak” jamoasining nomunosib xatti-harakatlari bo‘yicha ikki o‘yinchining maydonni tark etishi holatini alohida tekshiradi. Ayniqsa, Anton Zabolotniyning o‘yindan chetlatilishi masalasi muhokama qilinadi va u komissiya yig‘ilishiga taklif qilingan.
Bundan tashqari, “Spartak” muxlislarining hakam va raqib jamoaga nisbatan haqoratli shiorlar ishlatgani uchun ular ham jazo olishi mumkin. O‘yinda “Baltika” jamoasi 3:0 hisobida katta g‘alabaga erishdi.
Anton Zabolotniy to‘g‘ridan-to‘g‘ri qizil kartochka oldi, bu holat o‘yinning yettinchi daqiqasida yuz berdi. Bundan tashqari, “Spartak” himoyachisi Markinyos ham maydonni tark etdi.

КДК рассмотрит дисквалификацию Антона Заболотного
Дисциплинарная комиссия Российского футбольного союза рассматривает случай ухода с поля нападающего московского "Спартака" Антона Заболотного в матче второго тура Российской Премьер-Лиги против калининградской "Балтики". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Комиссия также планирует принять меры в отношении главного тренера "красно-белых" Деяна Станковича. Он может быть наказан за неоднократное покидание технической зоны во время игры.
В прессе сообщается, что председатель Дисциплинарной комиссии Артур Григорьянц будет отдельно проверять случаи ухода с поля двух игроков "Спартака" за неподобающее поведение. В частности, будет обсуждаться вопрос о дисквалификации Антона Заболотного, который был приглашен на заседание комиссии.
Кроме того, болельщики "Спартака" также могут быть наказаны за использование оскорбительных лозунгов в адрес судьи и соперника. В матче "Балтика" одержала крупную победу со счетом 3:0.
Антон Заболотный получил прямую красную карточку, этот инцидент произошел на седьмой минуте игры. Кроме того, защитник "Спартака" Маркиньос также покинул поле.