Amin Adli Angliyada o‘ynashi mumkinligi ma’lum
Bayer jamoasining qanot o‘yinchisi Amin Adli Angliya chempionatiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchiga Wolverhampton klubi qiziqish bildirgan. Bild nashrining ma’lumotiga ko‘ra, inglizlar hujum chizig‘ini kuchaytirish maqsadida ushbu futbolchini o‘z safiga qo‘shmoqchi.
Jamoalar o‘rtasida transfer bo‘yicha muzokaralar boshlangan. Bayer klubi o‘z o‘yinchisini sotishga qarshi emas, biroq Adli uchun kamida 30 million yevro talab qilinmoqda.
O‘tgan mavsumda 25 yoshli marokashlik futbolchi Germaniya klubida 28 ta o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi va ikki golli uzatma amalga oshirdi. Transfermarkt sayti Adlining bozor qiymatini 18 million yevro deb baholamoqda.
Ushbu o‘yinchining Angliya chempionatida o‘ynashi uning faoliyatini yangi bosqichga olib chiqishi kutilmoqda.

Амин Адли может играть в Англии
Крылатый игрок команды Bayer Амин Адли может перейти в английский чемпионат. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболистом заинтересовался клуб Wolverhampton. По данным издания Bild, англичане хотят усилить свою атакующую линию, добавив этого футболиста в свои ряды.
Начались переговоры о трансфере между клубами. Клуб Bayer не против продажи своего игрока, однако за Адли требуется не менее 30 миллионов евро.
В прошлом сезоне 25-летний марокканский футболист провел 28 матчей за немецкий клуб, забив два гола и сделав две голевые передачи. Сайт Transfermarkt оценивает рыночную стоимость Адли в 18 миллионов евро.