Granit Xaki Sanderlendga 20 millionga o‘tmoqda
Mashhur insayder Fabrizio Romano ijtimoiy tarmoqlarda yarim himoyachi Granit Xakining "Sanderlend" klubiga o‘tishi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Romanoning aytishicha, ushbu transfer barcha tomonlarning roziligi bilan amalga oshirilgan. "Sanderlend" klubi Granit Xaki uchun "Bayer"ga 20 million yevro to‘lashi ko‘zda tutilgan.
Shveytsariyalik futbolchi sentyabrda 33 yoshga to‘ladi va u bilan 2027 yil o‘rtalarigacha, ya’ni ikki mavsum uchun shartnoma imzolanadi. "Bayer" klubi Xakiga Angliyaga o‘tish jarayonini yakunlash uchun ruxsat berdi.
Tez orada rasmiy e’lonlar kutilmoqda. Eslatib o‘tamiz, bahorda "Sanderlend" Angliya Premer Ligasi qaytib keldi va jamoa play-off o‘yinlarida g‘alaba qozondi.
Bu transfer "Sanderlend"ning jamoani kuchaytirishdagi muhim qadamlaridan biri hisoblanadi. Futbol ishqibozlari uchun bu yangilik katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Гранит Хаки переходит в Сандерленд за 20 миллионов
Известный инсайдер Фабрицио Романо сообщил в социальных сетях о переходе полузащитника Гранита Хаки в клуб "Сандерленд". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Романо, этот трансфер был осуществлён с согласия всех сторон. Клуб "Сандерленд" предусмотрел выплату "Байеру" 20 миллионов евро за Гранита Хаку.
Швейцарский футболист в сентябре исполнится 33 года, и с ним будет подписан контракт до середины 2027 года, то есть на два сезона. Клуб "Байер" дал разрешение Хаке завершить процесс перехода в Англию.
Скоро ожидаются официальные объявления. Напоминаем, что весной "Сандерленд" вернулся в Английскую Премьер-Лигу и команда одержала победу в плей-офф.
Этот трансфер является одним из важных шагов "Сандерленда" по усилению команды. Для футбольных болельщиков эта новость вызывает большой интерес.