«Manchester Siti» bosh murabbiyi Xosep Gvardiola o‘ziga va hamkasblariga qilinayotgan tanqidlar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U so‘nggi mavsumda har bir safar o‘yin maydonida muxlislarning “Ertaga seni ishdan bo‘shatishadi!” degan shovqinlari bilan duch kelganini aytdi. Bunday kuchli bosim boshqa kasblarda kam uchraydi, chunki minglab odamlar murabbiyning ishdan ketishini talab qiladi.
Shunga qaramay, sport murabbiyligi yuqori maoshli kasb bo‘lgani uchun bu bosimga dosh berish mumkin. Agar bunday sharoit sizga mos kelmasa, boshqa ish qidiring, dedi Gvardiola.
O‘tgan Angliya Premer ligasi mavsumida «Manchester Siti» jamoasi uchinchi o‘rinni egalladi va keyingi mavsum uchun Chempionlar ligasiga yo‘l oldi. Xosep Gvardiola esa hozirda zich mo‘yqalamga ega.
Uning so‘zlari Reddit ijtimoiy tarmog‘ida e’lon qilindi. Bu fikrlar murabbiylik faoliyatidagi bosim va tanqidga qaramay, o‘z ishiga sodiq qolishining dalilidir.

Гвардиола: Несмотря на критику, мы продолжим нашу работу
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола высказался о критике, направленной на него и его коллег. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в прошлом сезоне каждый раз на поле сталкивался с криками болельщиков: «Завтра тебя уволят!» Такой сильный прессинг встречается редко в других профессиях, так как тысячи людей требуют увольнения тренера.
Тем не менее, поскольку тренерская работа является высокооплачиваемой профессией, с этим давлением можно справиться. Если такие условия вам не подходят, ищите другую работу, сказал Гвардиола.
В прошлом сезоне английской Премьер-лиги команда «Манчестер Сити» заняла третье место и получила путевку в Лигу чемпионов на следующий сезон. Хосеп Гвардиола в настоящее время имеет плотный график.
Его слова были опубликованы в социальной сети Reddit. Эти мысли являются доказательством того, что, несмотря на давление и критику в тренерской деятельности, он остается верным своей работе.