Ojenni Onazi Italiya Serie Dda o‘ynaydi
Tajribali nigeriyalik futbolchi Ojenni Onazi, ilgari Rimning "Latsio" jamoasida o‘ynagan va 2018 yilda Rossiyada bo‘lib o‘tgan Jahon chempionatida ishtirok etgan, Italiya Serie D ligasida yangi klub topdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U "Achireale" jamoasi sharafini himoya qiladi. Onazi 2011 yilda Yevropaga kelib, asosan Italiyada faoliyat yuritmoqda.
Shuningdek, u Turkiya chempionatida va Litvaning "Jalgiris" klubida ham o‘ynagan. 2013 yilda u Nigeriya terma jamoasi tarkibida Afrika Kubogida g‘olib chiqdi.
Umuman olganda, u terma jamoa safida 53 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urgan. Onazining tajribasi va professional faoliyati uning yangi jamoasida ham muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatishiga imkon beradi.

Одженни Онази играет в итальянской Серии D
Опытный нигерийский футболист Одженни Онази, ранее игравший за римский клуб "Лацио" и участвовавший в чемпионате мира 2018 года в России, нашел новый клуб в итальянской Серии D. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он защищает цвета команды "Акиреале". Онази приехал в Европу в 2011 году и в основном выступает в Италии.
Также он играл в чемпионате Турции и в клубе "Жальгирис" из Литвы. В 2013 году он стал победителем Кубка Африки в составе сборной Нигерии.
В целом он провел 53 матча за сборную, забив один гол. Опыт Онази и его профессиональная карьера позволят ему успешно выступать и в новой команде.