Mostovoy: Lokomotiv uchlikka kirishi mumkin
Rossiya Premyer-ligasining dastlabki ikki turidan so‘ng yagona yetakchi “Lokomotiv” jamoasi bo‘lib qolmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Faqatgina Moskva klubi ikki tur davomida maksimal ochko jamg‘arishga muvaffaq bo‘ldi. Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Aleksandr Mostovoy “Temiryo‘lchilar” va ularning kelajakdagi imkoniyatlari haqida fikr bildirdi.
Mostovoy Mixail Galaktionov boshchiligidagi jamoani “qorong‘i ot” deb atadi va “Lokomotiv”ning “Krasnodar”ga safardagi g‘alabasini kutmaganini ta’kidladi. Sobiq “Selta” futbolchisi amaldagi chempionlarning g‘alabasiga ishonch bildirgandi.
Mostovoy “Lokomotiv” Premyer-liga chempionatida uchlikka kirishi mumkinligini aytdi. O‘tgan mavsum boshida “Lokomotiv” yuqori o‘rinlarda bo‘lganida, Mostovoy ularning yakunda yuqori pog‘onada qolishini kutmagan.
Ammo ayni mavsumda ular yuqori uchlikka kirishga intilmoqda. Klub yaxshi transfer ishlarini amalga oshirdi, jumladan Rudenko hozirgacha ikki o‘yinda 1+2 ko‘rsatkichini qayd etdi, dedi Mostovoy “Match TV”ga bergan intervyusida.
Shu bilan birga, u hozircha ikki turdan so‘ng aniq xulosa chiqarish erta ekanligini ta’kidladi. Rossiya chempionatining uchinchi turida “Lokomotiv” safarda “Pari NN” jamoasiga qarshi maydonga tushadi.

Mostovoy: Локомотив может войти в тройку
После первых двух туров Российской Премьер-лиги единоличным лидером остается команда “Локомотив”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Только московский клуб смог набрать максимальное количество очков за два тура. Бывший футболист сборной России Александр Мостовой высказал свое мнение о “железнодорожниках” и их будущих возможностях.
Мостовой назвал команду под руководством Михаила Галактионова “темной лошадкой” и отметил, что не ожидал победы “Локомотива” в выездном матче с “Краснодаром”. Бывший игрок “Сельты” выразил уверенность в победе действующих чемпионов.
Мостовой сказал, что “Локомотив” может войти в тройку в чемпионате Премьер-лиги. В начале прошлого сезона, когда “Локомотив” занимал высокие места, Мостовой не ожидал, что они останутся на высоких позициях в конце.
Однако в этом сезоне они стремятся войти в верхнюю тройку. Клуб провел хорошие трансферные сделки, в том числе Руденко на данный момент имеет показатель 1+2 за два матча, сказал Мостовой в интервью “Match TV”.
При этом он подчеркнул, что пока рано делать окончательные выводы после двух туров. В третьем туре чемпионата России “Локомотив” сыграет на выезде против команды “Пари NN”.