Gvardiola: tarkibga kirmaganlar ham sevgi olomonida
Manchester Siti jamoasi bosh murabbiyi Xosep Gvardiola jamoaning boshlang‘ich tarkibini shakllantirishda yuzaga keladigan murakkab tanlov haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, jamoada 22 yoki 23 nafar futbolchi bor va har uch kunda 11 nafar o‘yinchini tanlashga to‘g‘ri keladi. Qolgan futbolchilar esa: «Voy, nima uchun meni emas, boshqani tanladingiz?» deb o‘ylashadi.
Gvardiola ularga nisbatan mehr-muhabbatining kamaygani yo‘qligini, aksincha, bu tanlov uni yanada ko‘proq qiynayotganini ta’kidladi. U o‘z jamoasini sevishini va har bir o‘yinchining o‘rni muhimligini alohida qayd etdi.
Yaqinlashib kelayotgan Angliya Premer Ligasi mavsumining birinchi turida Manchester Siti safarda Vulverxempton jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu o‘yin 16 avgust kuni bo‘lib o‘tadi.
Murabbiyning so‘zlari jamoaning kuchli va raqobatbardosh ekanligini ko‘rsatadi hamda har bir o‘yinchining jamoaga qo‘shgan hissasi katta ekanligini anglatadi. Shunday qilib, murabbiylar uchun tarkib tanlash masalasi doimiy murakkab vazifa bo‘lib qolmoqda.

Гвардиола: не попавшие в состав тоже получают любовь толпы
Главный тренер команды Манчестер Сити Хосеп Гвардиола высказал мнение о сложном выборе, который возникает при формировании стартового состава команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в команде 22 или 23 футболиста, и каждые три дня необходимо выбирать 11 игроков. Остальные футболисты думают: «Почему выбрали не меня, а другого?»
Гвардиола подчеркнул, что его любовь к ним не уменьшилась, наоборот, этот выбор его еще больше мучает. Он отметил, что любит свою команду и что место каждого игрока имеет значение.
В первом туре предстоящего сезона Английской Премьер-лиги Манчестер Сити выйдет на поле против команды Вулверхэмптон. Этот матч состоится 16 августа.
Слова тренера показывают, что команда сильная и конкурентоспособная, а вклад каждого игрока в команду велик. Таким образом, вопрос выбора состава остается постоянной сложной задачей для тренеров.