Aaron Remsdeyl «Nyukasl»ga o‘tishi mumkin
27 yoshli «Sautgempton» jamoasi darvozaboni Aaron Remsdeyl o‘z klubini o‘zgartirib, Angliya Premer Ligasiga qaytishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jurnalist Kit Daunining ma’lumotlariga ko‘ra, Remsdeyl hozirda «Nyukasl» jamoasi bilan transfer bo‘yicha muzokaralar olib bormoqda. Darvozabon avval «Bornmut» jamoasida o‘ynagan paytida «Nyukasl» bosh murabbiyi Eddi Xau bilan birga ishlagan.
Xau o‘tgan yozdan beri Remsdeylga qiziqish bildirgan, ammo o‘sha paytda kelishuv amalga oshmagan. O‘tgan mavsumda Remsdeyl «Sautgempton» safida Angliya Premer Ligasida 30 ta o‘yin o‘tkazdi.
Mavsum yakunida klub elitadan tushib, Chempionshipga yo‘l oldi. Bu holat darvozabonning jamoani tark etish ehtimolini oshirdi.
Shunday qilib, Remsdeyl «Nyukasl»ga o‘tib, yana Premer Ligada o‘ynash imkoniga ega bo‘lishi mumkin. Bu transfer har ikki tomon uchun ham foydali bo‘lishi kutilmoqda.

Аарон Ремсдейл может перейти в «Ньюкасл»
27-летний вратарь команды «Саутгемптон» Аарон Ремсдейл может сменить клуб и вернуться в Английскую Премьер-Лигу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации журналиста Кита Дауна, Ремсдейл в настоящее время ведет переговоры о трансфере с командой «Ньюкасл». Вратарь ранее играл за команду «Борнмут» и работал вместе с главным тренером «Ньюкасла» Эдди Хау.
Хау проявлял интерес к Ремсдейлу с прошлого лета, но тогда соглашение не состоялось. В прошлом сезоне Ремсдейл провел 30 матчей в Английской Премьер-Лиге в составе «Саутгемптона».
По окончании сезона клуб вылетел из элиты и отправился в Чемпионшип. Эта ситуация увеличила вероятность ухода вратаря из команды.
Таким образом, Ремсдейл может перейти в «Ньюкасл» и снова получить возможность играть в Премьер-Лиге. Ожидается, что этот трансфер будет выгоден для обеих сторон.