Shkrin’yar tez orada Fenerbahche futbolchisi bo‘ladi
Milan Shkrin'yar yaqinda Istanbulning "Fenerbahche" klubining to‘laqonli futbolchisiga aylanishi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur jurnalist Fabrizio Romano ma’lumotiga ko‘ra, futbolchining tibbiy ko‘rikdan o‘tishi yaqinlashmoqda. Turkiya klubi va Parijning "PSJ" jamoasi o‘rtasida shartnoma bo‘yicha so‘nggi kelishuvlar amalga oshirilmoqda.
Shkrin'yar "PSJ" bilan 2028 yil yozigacha amal qiladigan uzoq muddatli shartnomaga ega. Biroq, o‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida u ijarada "Fenerbahche" safida o‘ynadi va Turkiya chempionatida kumush medallarni qo‘lga kiritdi.
"PSJ"da esa u bosh murabbiy Luis Enrique tomonidan yetarli o‘yin amaliyotiga ega bo‘lmagan. "Fenerbahche" klubining bosh murabbiyi esa o‘tgan mavsumdan beri portugaliyalik Joze Mourin'yo hisoblanadi.
Shkrin'yar jamoaga qo‘shilishi bilan klubning himoya chizig‘i sezilarli darajada kuchayishi kutilmoqda. Ushbu o‘zgarish "Fenerbahche" uchun muhim ahamiyat kasb etadi, chunki jamoa kelgusi mavsumda yuqori natijalarga erishishni maqsad qilgan.
Futbolchining yangi jamoasida faoliyati davomida qanday natijalar ko‘rsatishi ko‘pchilik tomonidan diqqat bilan kuzatiladi.

Шкриньяр вскоре станет футболистом Фенербахче
Милан Шкринияр вскоре ожидается, что станет полноценным футболистом клуба "Фенербахче" из Стамбула. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации известного журналиста Фабрицио Романо, приближается медицинское обследование футболиста. Ведутся последние переговоры по контракту между турецким клубом и парижским "ПСЖ".
Шкринияр имеет долгосрочный контракт с "ПСЖ", действующий до лета 2028 года. Однако во второй половине прошлого сезона он играл в аренде за "Фенербахче" и завоевал серебряные медали в чемпионате Турции.
В "ПСЖ" он не имел достаточной игровой практики под руководством главного тренера Луиса Энрике. Главным тренером клуба "Фенербахче" с прошлого сезона является португалец Жозе Моуринью.
С присоединением Шкринияра ожидается значительное усиление защитной линии клуба. Это изменение имеет важное значение для "Фенербахче", так как команда нацелена на достижение высоких результатов в следующем сезоне.