O'zbekistonda kelgusi kunlarda ob-havo sharoiti qanday bo'ladi
"Biz intizom va yuqori mahorat darajasini namoyish etdik, o‘zbek jamoasining xavfli harakatlarini bartaraf etdik hamda o‘yinni o‘zimizga kerakli bo‘lgan tarzda boshqara oldik.
Raqibimizni yuqori tezlikda o‘ynashga majbur qildik. Muxlislarni alohida tabriklayman, ular jamoani kutib olishdan boshlab juda muhim rol o‘ynadilar. Bu Chempionlar ligasiga munosib o‘yin bo‘ldi. Ushbu musobaqada g‘alaba qozonishga muxlislarning katta ishtiyoqi bor va biz jamoa sifatida bu ishtiyoqni his qilyapmiz. Biz O‘zbekistondan vaziyatni o‘zgartira olishimizga to‘liq ishonch bilan kelgandik" - deya fikr bildirdi Jorje Jezus "Paxtakor" ustidan qozonilgan g‘alabadan so‘ng.
Jamoaning bugungi o‘yini va avvalgi o‘yinlar o‘rtasidagi farq haqida:
"Chempionlar Ligasi mening shaxsiy maqsadim. Janubiy Amerika mintaqasidagi shunday musobaqada g‘olib bo‘lganman va Osiyoda ham g‘olib bo‘lishni istayman. Farq shundaki, fevral oyida biz faqat tiklanish mashqlarini o‘tkazdik va vaqt tanqisligi tufayli ularni mukammal tarzda bajara olmadik. Aynan shu holat o‘tgan o‘yinlar bilan bugungi o‘yin o‘rtasidagi asosiy farqni yuzaga keltirdi. Biz har uch kunda o‘yin o‘tkazmoqdamiz".
Jamoaning ko‘plab jarohatlar fonidagi keyingi o‘yinga tayyorgarligi haqida:
"Men bunday musobaqalarda ishtirok etish bo‘yicha katta tajribaga egaman. Yevropada ham, Braziliyada ham tig‘iz jadval sharoitida ishlaganman, biroq jamoa tarkibi keng bo‘lishi kerak. Bu yil o‘yinchilar ro‘yxati qisqartirilgani sababli, "Al-Nasr" va "Al-Ahli"da ham, bizda ham, rotatsiya qilishga imkoniyat kamaydi. "Real Madrid" kabi barcha yetakchi klublar ham taqvim zichligi tufayli ko‘plab jarohatlar bilan to‘qnashadi.
Ba’zilar jamoaning jismonan tayyor emasligi yoki bunga fitnes murabbiy aybdor, deb aytayotganini ko‘rdim. Bunday fikrdagilar yaxshisi jim tursin. Masala jismoniy yuklamalar bilan emas, ularning o‘yinlar va tiklanish orasidagi taqsimoti bilan bog‘liq. Aynan tayyorgarlik dasturini tanqid qilayotganlar bu borada mutlaqo nohaqlar. Ular hech nima tushunishmaydi.
Tanaffusdan oldin yana bir o‘yinimiz bor. Keyingi uchrashuv men uchun finalga teng. Maqsadimiz yana chempionlikni qo‘lga kiritish va bu juda muhim. Osiyo Chempionlar ligasi men uchun alohida ahamiyatga ega, biroq milliy chempionat ham ustuvor hisoblanadi, shu sababli futbolchilarning tiklanishi hal qiluvchi omil bo‘ladi".

"Главный тренер "Аль-Хилол" что сказал после матча с "Пахтакор"?
"Мы продемонстрировали дисциплину и высокий уровень мастерства, нейтрализовали опасные действия узбекской команды и смогли контролировать игру так, как нам было нужно.
Мы заставили соперника играть на высокой скорости. Особо поздравляю болельщиков, они сыграли очень важную роль, начиная с момента встречи команды. Это была достойная игра в Лиге чемпионов. У болельщиков есть большое желание победить в этом турнире, и мы как команда чувствуем это желание. Мы пришли с полной уверенностью, что сможем изменить ситуацию в Узбекистане" - отметил Жорже Жезус после победы над "Пахтакор".
О различиях между сегодняшней игрой команды и предыдущими матчами:
"Лига чемпионов - это моя личная цель. Я уже выигрывал такие турниры в Южной Америке и хочу победить и в Азии. Разница в том, что в феврале мы проводили только восстановительные тренировки, и из-за нехватки времени не смогли выполнить их идеально. Именно это стало основной разницей между прошлыми играми и сегодняшней.
Мы играем каждые три дня".
О подготовке к следующему матчу на фоне множества травм в команде:
"У меня есть большой опыт участия в таких турнирах. Я работал как в Европе, так и в Бразилии в условиях плотного графика, но состав команды должен быть широким. В этом году из-за сокращения списка игроков, как в "Аль-Наср", так и в "Аль-Ахли", возможности для ротации уменьшились. Все ведущие клубы, такие как "Реал Мадрид", также сталкиваются с множеством травм из-за плотности расписания.
Я видел, что некоторые говорят, что команда физически не готова или что в этом виноват фитнес-тренер. Тем, кто так думает, лучше помолчать. Проблема не в физических нагрузках, а в распределении между играми и восстановлением. Именно те, кто критикует тренировочную программу, абсолютно не правы. Они ничего не понимают.
У нас есть еще одна игра перед перерывом. Следующая встреча для меня равносильна финалу. Наша цель снова завоевать чемпионство, и это очень важно. Лига чемпионов Азии имеет для меня особое значение, но национальный чемпионат также является приоритетом, поэтому восстановление футболистов станет решающим фактором".