Agent Ilya Samoshnikovning vakili Aleksey Babir «Lokomotiv» jamoasining himoyachisi klubni tark etishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Eslatib o‘tilishicha, Ilya «Spartak» jamoasiga o‘tishni rejalashtirmoqda. Avvalroq futbolchi MRT apparatida tekshiruvdan o‘tgan va «qizil-oq» jamoasiga o‘tishni yakunlash ustida ishlayotgani ma’lum bo‘lgandi.
Babirning so‘zlariga ko‘ra, Ilyaga faqat «Spartak» emas, balki boshqa bir qancha klublar ham qiziqish bildirmoqda. Hozirda u «Lokomotiv» futbolchisi hisoblanadi, sog‘ayib maydonga qaytgan.
Agent ta’kidlaganidek, hozirgi bosqichda asosiy maqsad – jarohatdan keyin yaxshi jismoniy holatga erishish. Yaqinda Ilya uzoq muddatli tanaffusdan so‘ng maydonga qaytdi.
Himoyachi «Lokomotiv» va «Krasnodar» o‘rtasidagi o‘yinning ikkinchi bo‘limida maydonga tushdi. Ushbu o‘yinda «Temiryo‘lchilar» 2:1 hisobida g‘alaba qozondi.
Samoshnikovning kelajagi haqida qaror jamoa va futbolchi o‘rtasida kelishilganidan so‘ng aniqlik kiritiladi.

На Сомошникова интересуются не только Спартак, но и другие клубы
Агент Ильи Сомошникова, Алексей Бабир, высказал мнение о том, что защитник «Локомотива» может покинуть клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Напомним, что Илья планирует перейти в команду «Спартак». Ранее стало известно, что футболист прошел обследование на МРТ и работает над завершением перехода в «красно-белую» команду.
По словам Бабира, интерес к Илье проявляют не только «Спартак», но и несколько других клубов. В настоящее время он является игроком «Локомотива», восстановился и вернулся на поле.
Агент отметил, что на текущем этапе основная цель – достичь хорошей физической формы после травмы. Совсем недавно Илья вернулся на поле после длительного перерыва.
Защитник вышел на поле во втором тайме матча между «Локомотивом» и «Краснодаром». В этом матче «железнодорожники» одержали победу со счетом 2:1.