Viyera Arsenalni tark etib, Vest Hemga o‘tishi mumkin
Arsenal jamoasi 25 yoshli futbolchiga ishonch bildirmayapti va uning transferi bo‘yicha takliflarni qabul qilishga tayyor. Jurnalist Ben Jeykobning ma’lumotiga ko‘ra, Vest Hem klubi Viyerani o‘zining transfer rejalari ro‘yxatiga qo‘shgan.
Vest Hem rahbariyati portugal futbolchisiga qiziqish bildirayotgan bo‘lsa-da, hozircha rasmiy muzokaralar boshlanmagan. O‘tgan mavsumda Fabiu Viyera ijarada Portugaliyaning Porto klubida to‘p surdi.
U Porto jamoasi safida 42 o‘yinda maydonga tushib, beshta gol urdi va olti golga assistentlik qildi. Transfermarkt sayti bahosiga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati taxminan 22 million yevroni tashkil etadi.
Hozirda Arsenal uni sotishga tayyor va yangi jamoa bilan kelishuvga erishish imkoniyatini izlamoqda. Bu holat futbolchining faoliyatida yangi sahifa ochilishi mumkinligini ko‘rsatmoqda.

Вийера может покинуть Арсенал и перейти в Вест Хэм
Нападающий полузащитник лондонского клуба Арсенал Фабиу Виерa находится в центре внимания других клубов Английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб Арсенал не проявляет доверия к 25-летнему футболисту и готов принимать предложения по его трансферу. По информации журналиста Бена Джейкоба, клуб Вест Хэм добавил Виерa в список своих трансферных планов.
Хотя руководство Вест Хэма проявляет интерес к португальскому футболисту, официальные переговоры пока не начались. В прошлом сезоне Фабиу Виерa играл в аренде в португальском клубе Порту.
Он провел 42 матча за команду Порту, забил пять голов и сделал шесть голевых передач. По оценке сайта Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет примерно 22 миллиона евро.
В настоящее время Арсенал готов его продать и ищет возможности для достижения соглашения с новым клубом. Эта ситуация может свидетельствовать о том, что в карьере футболиста может открыться новая страница.