Argentina chempionatida sakkiz o‘yin 0:0 yakunlandi
Argentina chempionatining ikkinchi yarmi, ya’ni "Klausura" boshlangan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchinchi turda noyob rekord o‘rnatildi – sakkizta o‘yin 0:0 hisobida yakunlandi. Shuningdek, to‘rtta o‘yinda jami beshta gol urildi.
Ilgari bunday rekord 1996 yilda o‘rnatilgan bo‘lib, 2016 yilda takrorlangan edi. Qiziq tomoni shundaki, rekord hali ham oshishi mumkin, chunki uchta o‘yin hali o‘tkazilmadi.
Birinchi qism, ya’ni "Apertura" chempioni "Platense" klubi bo‘lib, u tarixidagi birinchi unvonni qo‘lga kiritdi. Ushbu voqealar Argentina futbolida katta qiziqish uyg‘otmoqda va muxlislar uchun esda qolarli lahzalar bo‘lmoqda.

В чемпионате Аргентины восемь матчей завершились со счетом 0:0
Во второй половине чемпионата Аргентины, то есть "Клаусура", начался. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В третьем туре был установлен уникальный рекорд – восемь игр завершились со счетом 0:0. Также в четырех играх было забито всего пять голов.
Ранее такой рекорд был установлен в 1996 году и повторен в 2016 году. Интересно, что рекорд может быть еще увеличен, так как три игры еще не состоялись.
Первой частью, то есть чемпионом "Апертура", стал клуб "Платенсе", который завоевал свой первый титул в истории. Эти события вызывают большой интерес в аргентинском футболе и становятся запоминающимися моментами для болельщиков.