Shtutgart Voltemadeyning Bavariyaga o‘tishini rad etdi
«Shtutgart» jamoasining sport direktori Fabiyan Volgemut «Bavariya» klubi hujumchisi Nik Voltemadeyga qiziqishi haqida savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Myunxenlik katta klub 23 yoshli futbolchini asosiy transfer maqsadlaridan biri sifatida ko‘rsatgan, biroq «Shvablar» jamoasi bilan kelishuvga erisha olmadi. Volgemut Sky Sportga bergan intervyusida, hozircha yangilik yo‘qligini ta’kidladi va yangi mavsumda Nikning jamoada qolishini aniq va ravshan bildirdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, asosiy maqsad kelayotgan mavsumni yaxshi boshlashdir. Hozirgi vaziyatda Nikning jamoani tark etishi masalasi muhokama qilinmayapti.
«Bavariya» Voltemadey uchun 50 million yevrodan ortiq taklif qilgan, ammo bu «Shtutgart»ga ma’qul kelmagan. Transfermarkt saytida hujumchining narxi 30 million yevro deb ko‘rsatilgan.
Shu bois, ikki klub o‘rtasida bitim amalga oshmadi. Hozircha futbolchining holati aniq vaqtda o‘zgarishi kutilmayapti.

Штутгарт отверг переход Вольфсбурга в Баварию
Спортивный директор команды «Штутгарт» Фабиан Вольгемут ответил на вопрос о заинтересованности клуба «Бавария» в нападающем Нике Вольтемадее. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мюнхенский крупный клуб обозначил 23-летнего футболиста одним из основных трансферных целей, однако не смог достичь соглашения с командой «Швабы». Вольгемут в интервью Sky Sport подчеркнул, что на данный момент новостей нет и четко заявил, что Ник останется в команде на новый сезон.
По его словам, основной целью является хорошее начало предстоящего сезона. В текущей ситуации вопрос о том, чтобы Ник покинул команду, не обсуждается.
«Бавария» предложила более 50 миллионов евро за Вольтемадея, но это не устроило «Штутгарт». На сайте Transfermarkt цена нападающего указана в 30 миллионов евро.
Таким образом, сделка между двумя клубами не состоялась. На данный момент не ожидается, что ситуация с футболистом изменится в ближайшее время.