Levi Garsiya: Spartak chempionlikka intiladi
“Spartak” jamoasining hujumchisi Levi Garsiya Rossiya Premer-ligasida yuqori o‘rinlarga erishish imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U “Baltika”ga qarshi mag‘lubiyatdan so‘ng jamoaning mavsumdagi holatini baholadi. Garsiya ta’kidlashicha, bu mavsumdagi ikkinchi o‘yin bo‘lib, jamoaning asosiy maqsadi har bir o‘yinda g‘alaba qozonish va doimiy raqobatbardosh bo‘lishdir.
U muvaffaqiyat kaliti hech qachon taslim bo‘lmaslik ekanini aytdi va chempionlikni qo‘lga kiritish imkoniyatiga ishonishini bildirdi. Yaqinda bo‘lib o‘tadigan Premer-liga turida “qizil-oq” jamoasi “Akron” bilan bahs olib boradi.
O‘tgan shanba kuni “Akron” jamoasi “Sochi”ni 4:0 hisobida mag‘lub etgan. Uchrashuv 3 avgust kuni Samaradagi “Solidarnost Arena” stadionida bo‘lib o‘tadi.
Shuningdek, “Spartak” o‘yinchilari 30 iyul kuni Moskva vaqti bilan 20:45da boshlanadigan kubok o‘yinida “Rostov” jamoasiga qarshi o‘z o‘yinlarini yaxshilashga harakat qilishadi. Jamoa bosh murabbiyi Deyan Stankovich shogirdlarini tayyorlamoqda.

Леви Гарсия: Спартак стремится к чемпионству
Нападающий команды "Спартак" Леви Гарсия высказал свое мнение о возможностях команды занять высокие места в Российской Премьер-Лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он оценил состояние команды в сезоне после поражения от "Балтики". Гарсия отметил, что это была вторая игра в сезоне, и основной целью команды является победа в каждом матче и постоянная конкурентоспособность.
Он сказал, что ключ к успеху — это никогда не сдаваться, и выразил уверенность в возможности завоевания чемпионства. В ближайшем туре Премьер-Лиги "красно-белые" встретятся с "Акроном".
В прошлую субботу команда "Акрон" одержала победу над "Сочи" со счетом 4:0. Матч пройдет 3 августа на стадионе "Солидарность Арена" в Самаре.
Кроме того, игроки "Спартака" постараются улучшить свою игру в кубковом матче против команды "Ростов", который начнется 30 июля в 20:45 по московскому времени. Главный тренер команды Деян Станкович готовит своих подопечных.