Kobelyov: RPL favoritarining o‘yini o‘zgarmadi
Rossiyalik murabbiy Andrey Kobelyov Rossiya chempionatining yetakchi jamoalarining o‘yini o‘tgan mavsumga nisbatan o‘zgargan yoki o‘zgarmaganligi haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U fikricha, hozircha faqat ikki tur o‘tkazilgan bo‘lib, o‘yinda hech qanday katta o‘zgarishlar kuzatilmayapti. Shuning uchun ham jamoalarning natijalari, «Baltika» jamoasi bundan mustasno, tushunarli hisoblanadi.
Kobelyov Metaratings.ru saytiga bergan intervyusida yana uch- to‘rt tur o‘tkazilgach, vaziyat aniqroq bo‘lishini ta’kidladi. Ekspertning fikricha, yaqin vaqt ichida turnir jadvalining yuqori qismi odatdagidek shakllanadi.
Birinchi oltilikda poytaxt klublari, shuningdek, «Krasnodar» va «Zenit» jamoalari bo‘ladi. Hozirgi vaqtda Premyer-ligani «Lokomotiv» yetakchilik qilmoqda.
Ikkinchi va uchinchi o‘rinlarni mos ravishda «Akron» hamda «Baltika» egallagan. Ularni «Rubin», «Qanotlar Sovetov» va «Zenit» jamoalari ta’qib qilmoqda.
Umuman olganda, turnir jadvalida katta o‘zgarishlar yo‘q va mavsumning keyingi bosqichlarida vaziyat yanada ravshanlashadi.

Кобелев: Игра фаворитов РПЛ не изменилась
Российский тренер Андрей Кобелев ответил на вопрос о том, изменилось ли или нет игра ведущих команд чемпионата России по сравнению с прошлым сезоном. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, на данный момент прошло всего два тура, и в игре не наблюдается никаких значительных изменений. Поэтому результаты команд, за исключением команды «Балтика», являются понятными.
Кобелев в интервью Metaratings.ru отметил, что после еще трех-четырех туров ситуация станет более ясной. По мнению эксперта, в ближайшее время верхняя часть турнирной таблицы сформируется, как обычно.
В первой четверке будут столичные клубы, а также команды «Краснодар» и «Зенит». В настоящее время в Премьер-лиге лидирует «Локомотив».
Второе и третье места занимают соответственно «Акрон» и «Балтика». Их преследуют команды «Рубин», «Крылья Советов» и «Зенит».
В целом, в турнирной таблице нет больших изменений, и в следующих этапах сезона ситуация станет еще более ясной.