Baltika transfer oynasida 1-2 futbolchi oladi
Baltika jamoasi bosh direktori Ravil Izmaylov, qolgan transfer oynasida Kaliningrad futbolchilari tomonidan yangi xaridlar bo‘ladimi, degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa deyarli to‘liq shakllantirilgan. Agar qo‘shimcha kuchaytirish bo‘lsa, bu faqat bir yoki ikki futbolchi bo‘lib, ular asosiy tarkib uchun emas, ehtimol zaxira o‘yinchilari sifatida jalb qilinadi.
Yozgi transfer mavsumida Baltika jamoasi Rossiya Premer Ligasi jamoalari orasida eng faol bo‘lganlardan biri hisoblanadi. Jamoaga jami to‘qqiz nafar yangi futbolchi qo‘shildi.
Transfer oynasi Rossiyada 11 sentyabrda o‘z nihoyasiga yetadi. Izmaylovning ta’kidlashicha, yozgi mavsumda kelgan yangi futbolchilar o‘zlarini yaxshi tomondan ko‘rsatishdi va jamoaga ijobiy ta’sir ko‘rsatishmoqda.
Shunday qilib, jamoa rahbariyatining asosiy vazifasi mavjud tarkibni saqlab qolish va kerak bo‘lsa, kichik kuchayishlar orqali jamoani yanada mustahkamlashdan iborat. Transfer oynasi yakunlanishiga oz qoldi, shuning uchun katta o‘zgarishlar kutish kerak emas.

В трансферном окне Балтики будет приобретено 1-2 футболиста
Генеральный директор команды "Балтика" Равиль Измайлов ответил на вопрос о том, будут ли новые покупки от калининградских футболистов в оставшееся трансферное окно. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда практически полностью сформирована. Если будут дополнительные усиления, то это будет всего один или два футболиста, которые, вероятно, будут привлечены не для основного состава, а в качестве запасных игроков.
В летнем трансферном сезоне команда "Балтика" считается одной из самых активных среди команд Российской Премьер-Лиги. В команду присоединились в общей сложности девять новых футболистов.
Трансферное окно в России закроется 11 сентября. По словам Измайлова, новые футболисты, пришедшие в летнем сезоне, проявили себя с хорошей стороны и оказывают положительное влияние на команду.
Таким образом, основная задача руководства команды заключается в сохранении существующего состава и, при необходимости, в укреплении команды за счет небольших усилений. Осталось совсем немного до закрытия трансферного окна, поэтому больших изменений ожидать не стоит.