Smorodskaya: Spartak Baltikaga yutqazdi, o‘yin past darajada
Lokomotiv jamoasining sobiq prezidenti Olga Smorodskaya o‘ziga xos uslubda Spartak va Baltika jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U poytaxt jamoasining qattiq o‘yinini ta’kidladi va hujumchi Anton Zabolotniyni alohida ajratib ko‘rsatdi. Spartak Rossiya chempionatining birinchi turidan keyin muvaffaqiyatni davom ettira olmadi.
Deyan Stankovich boshqaruvidagi jamoa mavsumning birinchi o‘yinida Makhachkala shahrining Dinamo jamoasini minimal hisobda (1:0) mag‘lub etdi. Biroq ikkinchi turda Baltika jamoasidan 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Smorodskaya fikricha, futbolchilar mahoratsiz bo‘lganda raqibning oyog‘iga qarata to‘p surishga moyil bo‘ladi. U Zabolotniyni maqtadi va uning o‘yinlari jamoaga foyda keltirayotganini ta’kidladi.
Shuningdek, u Stankovichga Spartakni yanada rivojlantirishda davom etishni maslahat berdi. Oldinda poytaxtliklar Rossiya Kubogida Rostov jamoasi bilan o‘yin o‘tkazadi.

Смородская: Спартак проиграл Балтике, игра была на низком уровне
Бывший президент команды Локомотив Ольга Смородская в своем стиле высказалась о встрече между командами Спартак и Балтика. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Она отметила жесткую игру столичной команды и отдельно выделила нападающего Антона Заболотного. Спартак не смог продолжить успех после первого тура чемпионата России.
Команда под руководством Деяна Станковича в первом матче сезона минимально обыграла команду Динамо из Махачкалы со счетом 1:0. Однако во втором туре она потерпела поражение от команды Балтика со счетом 0:3.
По мнению Смородской, когда футболисты не обладают мастерством, они склонны бить по мячу в ноги соперника. Она похвалила Заболотного и отметила, что его игры приносят пользу команде.
Также она посоветовала Станковичу продолжать развивать Спартак. Впереди у столичных игроков матч Кубка России с командой Ростов.