Anchelotti "Atletiko"ga qarshi o‘yindan so‘ng matbuot anjumanida nimalar dedi?
Karlo Anchelotti boshqaruvidagi "Real Madrid" kecha, "Atletiko Madrid"ga qarshi qiyin kechishgan o‘yinda g‘alaba qozonib, UYEFA Chempionlar Ligasining chorak finaliga yo‘l oldi.
"Real Madrid" bosh murabbiyi Karlo Anchelotti "Atletiko Madrid"ga qarshi bellashuvdan so‘ng matbuot anjumanida ishtirok etdi. U o‘yindan so‘ng matbuot anjumanida raqibga qarshi o‘yinning turli jihatlarini talqin qildi.
Anchelotti avval "Atletiko"ning juda mustahkam himoyasini ta’rifladi va o‘yinning birinchi daqiqasidagi gol o‘tkazib yuborish ular uchun qiyinchilik tug‘dirganini aytdi.
Italiyalik mutaxassis Alvaresning penaltisi, o‘yin, ilk daqiqalardagi gol va penaltining kimlar ijro etishi haqidagi savollarga quyidagicha javob berdi.
— Alvaresning penaltisi?
"Ha, bu juda g‘alati edi. U ikki marta to‘pga tegdi: avval o‘ng oyog‘i bilan, keyin chap oyog‘i bilan”.
- O‘yin tahlili?
“Bu qiyin o‘yin bo‘ldi. Birinchi daqiqadayoq gol o‘tkazib yubordik va o‘yin dinamikasi o‘zgardi. Raqib yaxshi himoyalandi va tezkor qarshi hujumlar uyushtirdi. Bizda kam imkoniyatlar bo‘ldi va penaltini o‘tkazib yubordik. "Atletiko"ga qarshi o‘yinda aniq vaziyatlar yaratish juda qiyin - ular yaxshi himoyalanishadi va barcha imkoniyatlarni yo‘q qilishadi".
- Birinchi daqiqadagi golmi?
“O‘yinni nazorat qila olmaymiz, deb qo‘rqardim. Tezkor hujumlarni amalga oshirish uchun muvozanatni saqlash muhim edi. Ikkinchi bo‘limda biz o‘z maydonimizda ishonchli o‘ynadik va o‘zingiz ko‘rganingizdek, bu penaltiga olib keldi”.
“Bizda beshinchi penaltini tepish borasida shubha bor edi. Biz Endrik buni amalga oshirishini xohladik. Ammo bu haqda unga aytganimda, uning yuzida alohida quvonch sezmadim. Shuning uchun ham o‘ziga ishongan va xotirjamroq ko‘rinadigan Ryudigerni tanladik” - dedi "qirollik klubi" bosh murabbiyi.
Ma’lumot o‘rnida, "qaymoqranglilar" "matraschilar" ustidan erishilgan g‘alaba orqali UYEFA Chempionlar ligasining chorak finaliga yo‘l oldi. Ular bu bosqichda Londonning "Arsenal" klubi bilan kuch sinashadi.

Эрдоган поддержал мир между США и Ираном
Под руководством Карло Анчелотти "Реал Мадрид" вчера одержал победу в сложном матче против "Атлетико Мадрид" и вышел в четвертьфинал Лиги чемпионов УЕФА.
Главный тренер "Реал Мадрид" Карло Анчелотти принял участие в пресс-конференции после матча с "Атлетико Мадрид". Он интерпретировал различные аспекты игры против соперника на пресс-конференции после матча.
Анчелотти сначала описал очень крепкую защиту "Атлетико" и сказал, что пропущенный гол на первой минуте создал для них трудности.
Итальянский специалист ответил на вопросы о пенальти Альвареса, игре, голе на первых минутах и том, кто будет его исполнять.
— Пенальти Альвареса?
"Да, это было очень странно. Он дважды коснулся мяча: сначала правой ногой, затем левой ногой”.
- Анализ игры?
“Это была сложная игра. Мы пропустили гол на первой минуте, и динамика игры изменилась. Соперник хорошо защищался и организовывал быстрые контратаки. У нас было мало возможностей, и мы пропустили пенальти. Создавать четкие моменты в игре против "Атлетико" очень трудно - они хорошо защищаются и уничтожают все возможности".
- Гол на первой минуте?
“Я боялся, что не сможем контролировать игру. Важно было сохранить баланс для реализации быстрых атак. Во втором тайме мы уверенно играли на своем поле, и, как вы видели, это привело к пенальти”.
“У нас были сомнения по поводу исполнения пятого пенальти. Мы хотели, чтобы Эндрик это сделал. Но когда я сказал ему об этом, я не заметил особой радости на его лице. Поэтому мы выбрали Рюдигера, который выглядел более уверенно и спокойно” - сказал главный тренер "королевского клуба".
Для справки, "сливочные" вышли в четвертьфинал Лиги чемпионов УЕФА благодаря победе над "матрасниками". На этом этапе они встретятся с лондонским "Арсеналом".