Zabolotniy: Spartakdagi raqobat meni kuchaytiradi
Yozgi transferlar orasida «Spartak» jamoasiga qo‘shilgan hujumchi Anton Zabolotniy o‘zini jamoadagi raqobat sharoitida qanday his qilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, raqobatdan qo‘rqmaydi. Zabolotniyning so‘zlariga ko‘ra, raqobat doimo taraqqiyot manbai hisoblanadi.
Har bir futbolchi o‘z imkoniyatini to‘liq ishga solib, jamoaga maksimal hissa qo‘shadi. Anton Zabolotniy 2025/2026 yilgi mavsumdagi «Spartak»ning ikki o‘yinida maydonga tushdi.
So‘nggi o‘yinda, «Baltika»ga qarshi bahsda, u qoidalarni jiddiy buzgani uchun 11-daqiqada maydonni tark etdi. «Spartak» jamoasi navbatdagi o‘yinini 30 iyul chorshanba kuni Rossiya Kubogi doirasida «Rostov»ga qarshi safarda o‘tkazadi.
Ushbu o‘yin Fonbet Kubogi musobaqasiga taalluqlidir. Jamoa muxlislari o‘z sevimli futbolchilarining faoliyatini diqqat bilan kuzatib borishmoqda.

Заболотный: Конкуренция в Спартаке меня укрепляет
Нападающий Антон Заболотный, присоединившийся к команде «Спартак» в летнее трансферное окно, высказал свое мнение о том, как он себя чувствует в условиях конкуренции в команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, он не боится конкуренции. По словам Заболотного, конкуренция всегда является источником развития.
Каждый футболист должен полностью использовать свои возможности и вносить максимальный вклад в команду. Антон Заболотный вышел на поле в двух матчах «Спартака» в сезоне 2025/2026.
В последнем матче против «Балтики» он покинул поле на 11-й минуте за серьезное нарушение правил. Команда «Спартак» проведет следующий матч в среду, 30 июля, в рамках Кубка России против «Ростова» на выезде.
Этот матч относится к турниру Кубка Фонбет. Фанаты команды внимательно следят за выступлениями своих любимых футболистов.