Zabolotniy Rostovga yo‘lni uch so‘z bilan ta’rifladi
Moskva “Spartak” jamoasining hujumchisi Anton Zabolotniy Rossiya Kubogi guruh bosqichi doirasida “qizil-oq” jamoasi Jonathan Alba boshchiligidagi jamoaga qarshi o‘yin oldidan Rostov-na-Donu shahriga yo‘l haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rostov shahrida aeroport uch yildan beri ishlamayapti, shuning uchun jamoalar yaqin atrofdagi havo maydonchalaridan poyezd yoki avtobus orqali shaharga yetib borishga majbur. So‘nggi paytda Rostov viloyatida kontakt tarmog‘idagi nosozliklar sababli poyezd harakati to‘xtab qoldi.
Bu holat jamoalar uchun katta qiyinchilik tug‘dirdi, deb ta’kidladi futbolchi “Spartak” klubi matbuot xizmatiga. “Rostov” va “Spartak” jamoalari o‘rtasidagi o‘yin 30 iyul kuni bo‘lib o‘tadi.
Uchrashuv mahalliy Moskva vaqti bilan soat 20:45 da boshlanadi. Shuningdek, ikkinchi tur doirasidagi Kaliningrad “Baltika” jamoasiga qarshi o‘yinda Zabolotniy to‘g‘ridan-to‘g‘ri qizil kartochka oldi.
Bu jarima futbolchining maydondan chetlatilishiga olib keldi va jamoaning o‘yindagi holatiga ta’sir ko‘rsatdi. O‘yinga tayyorgarlik va yo‘lning qiyinchiliklariga qaramay, “Spartak” jamoasi o‘z maqsadlariga erishishga intilmoqda.

Заболотный описал дорогу в Ростов тремя словами
Нападающий московского клуба "Спартак" Антон Заболотный высказал свои мысли о пути в Ростов-на-Дону перед игрой против команды под руководством Джонатана Альбы в рамках группового этапа Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В Ростове аэропорт не работает уже три года, поэтому командам приходится добираться до города на поезде или автобусе из ближайших аэропортов. В последнее время в Ростовской области из-за неисправностей в контактной сети движение поездов было приостановлено.
Эта ситуация создала большие трудности для команд, отметил футболист в пресс-службе клуба "Спартак". Игра между "Ростовом" и "Спартаком" состоится 30 июля.
Матч начнется в 20:45 по местному московскому времени. Также в игре второго тура против калининградской "Балтики" Заболотный получил прямую красную карточку.
Это наказание привело к удалению футболиста с поля и повлияло на ситуацию команды в игре. Несмотря на трудности с подготовкой к игре и дорогой, команда "Спартак" стремится достичь своих целей.