Futbolchi Bardybaxin mushtlashuv uchun sudga tortildi
Vyacheslav Bardybaxin hozirda Volgogradning Rotor jamoasida to‘p surmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jinoyat ishi doirasida tergovga tortilgan. Krasnoyarsk o‘lkasi prokuraturasi futbolchiga nisbatan o‘rtacha og‘ir tan jarohati yetkazish moddasi bo‘yicha ayblov xulosasi tasdiqlanganini ma’lum qildi.
Ushbu ish bo‘yicha eng ko‘p jazo uch yilgacha ozodlikdan mahrum qilishni nazarda tutadi. Mazkur voqea 2024 yil may oyida sodir bo‘lgan.
O‘sha paytda Bardybaxin Enisey jamoasida o‘ynagan. Krasnoyarskdagi “Zelenka” dam olish maskanida Bardybaxin va uning jamoadoshi Vladimir Xozin boshqa tashrif buyuruvchilar bilan kelishmovchilikka duch kelgan.
Mojaroga sportchilarning baland ovozda musiqa eshitayotganini kamaytirishni rad etgani sabab bo‘lgan. Kelishmovchilik janjalga, so‘ngra mushtlashuvga aylanib, natijada ishtirokchilardan biri boshidan og‘ir jarohat olgan.
2024 yil iyun oyida Bardybaxin Akron jamoasiga o‘tdi. 2025 yil yozida esa Rotor jamoasiga ijaraga yuborildi.

Футболист Бардыбахин был привлечен в суд за драку
Вячеслав Бардебахин сейчас играет за команду Ротор из Волгограда. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он привлечен к уголовному делу в рамках расследования. Прокуратура Красноярского края сообщила, что в отношении футболиста утверждено обвинительное заключение по статье о причинении средней тяжести вреда здоровью.
По данному делу максимальное наказание составляет до трех лет лишения свободы. Данный инцидент произошел в мае 2024 года.
В то время Бардебахин играл за команду Енисей. В развлекательном комплексе "Зеленка" в Красноярске Бардебахин и его товарищ по команде Владимир Хозин столкнулись с другими посетителями.
Конфликт возник из-за того, что спортсмены отказались уменьшить громкость музыки. Разногласия переросли в драку, в результате которой один из участников получил тяжелую травму головы.
В июне 2024 года Бардебахин перешел в команду Akron. Летом 2025 года он был отдан в аренду команде Ротор.