Mostovoy: Jedsonni yashirishning o‘zi mantiqsiz edi
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Aleksandr Mostovoy Jedson Fernandes bilan bog‘liq vaziyat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, Moskva shahriga kelganidan so‘ng, “Spartak” futbolchisi bo‘lishi kutilayotgan Jedsonni jurnalistlardan yashirishgan. Mostovoy bu holat uni hayratga solganini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Jedsonni deyarli hech kim tanimaydi va agar u oddiygina yurib o‘tsa, uni taniydigan odam topilmasdi. Mostovoy Jedsonning tashqi ko‘rinishini ham bilmasligini, bu futbolchi haqida yaqinda eshitganini aytdi.
Shuningdek, u futbolchini to‘xtatib, jurnalistlar bilan gaplashishiga imkon bermaslik noto‘g‘ri ekanini qayd etdi. Avvalroq, matbuotda “Spartak” Jedson Fernandesning transferi uchun 20 million yevro to‘lashi haqida xabarlar chiqqan edi.
Bundan tashqari, “Beshiktosh” klubi bonus to‘lovlari hisobidan yana 5 million yevro olish imkoniga ega bo‘lishi mumkin. “Spartak” jamoasi chorshanba kuni Fonbet Rossiya Kubogi guruh bosqichining birinchi turida “Rostov”ga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 20:45 da boshlanadi. Mazkur o‘yinning matnli translyatsiyasini o‘tkazib yubormang.

Mostovoy: Скрывать Джедсона было бессмысленно
Бывший футболист сборной России Александр Мостовой высказал мнение о ситуации с Джедсоном Фернандесом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как стало известно, после приезда в Москву Джедсона, который ожидается в качестве игрока "Спартака", скрывали от журналистов. Мостовой отметил, что эта ситуация его удивила.
По его словам, Джедсона почти никто не знает, и если бы он просто гулял, то не нашлось бы человека, который бы его узнал. Мостовой также сказал, что не знает, как выглядит Джедсон, и что недавно только услышал о нем.
Кроме того, он отметил, что неправильно не давать футболисту остановиться и поговорить с журналистами. Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что "Спартак" заплатит 20 миллионов евро за трансфер Джедсона Фернандеса.
Кроме того, клуб "Бешикташ" может получить еще 5 миллионов евро за счет бонусных выплат. Команда "Спартак" в среду проведет выездной матч против "Ростова" в первом туре группового этапа Кубка России Фонбет.