CSKA Daniel Ruiz Riverani tarkibga qo‘shishni rejalashtirmoqda
CSKA Moskva futbol klubi tarkibini kuchaytirish ustida ish olib bormoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub ayni paytda Bogota shahrining "Millonarios" jamoasida o‘ynayotgan hujumkor yarim himoyachi Daniel Ruiz Riveraga qiziqish bildirgan. Bu futbolchi haqida klub bilan ishlaydigan agentlik ham o‘z fikrini bildirdi.
Ularning aytishicha, CSKA klubidan haqiqatan ham Daniel Ruiz Riveraga qiziqish mavjud. Ma’lumot uchun, Daniel Ruiz Rivera 30-iyul kuni o‘zining 24 yoshini nishonlaydi.
Transfermarkt portali mutaxassislarining hisob-kitobiga ko‘ra, futbolchining transfer qiymati 1,4 million yevroga baholanmoqda. CSKA jamoasi Oliy liga yangi mavsumining dastlabki ikki turida to‘rt ochko jamg‘arishga muvaffaq bo‘ldi.
Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi jamoaning o‘yinini yanada kuchaytirish uchun yangi futbolchilarni tarkibga qo‘shish ustida ishlamoqda. Daniel Ruiz Riveraning transferi amalga oshsa, bu CSKA uchun muhim yangilik bo‘lishi mumkin.
Shu bilan birga, futbolchining kelajagi va uning yangi jamoaga qo‘shilishi bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda.

ЦСКА планирует добавить Даниэля Руиса Риверу в состав
Футбольный клуб ЦСКА Москва работает над усилением своего состава. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб в настоящее время проявляет интерес к атакующему полузащитнику Даниэлю Руису Ривере, который играет в команде "Мильонариос" из Боготы. Агентство, работающее с клубом, также высказало свое мнение о данном футболисте.
По их словам, действительно существует интерес к Даниэлю Руису Ривере со стороны клуба ЦСКА. Для справки, Даниэль Руис Ривера отметит свой 24-й день рождения 30 июля.
По расчетам специалистов портала Transfermarkt, трансферная стоимость футболиста оценивается в 1,4 миллиона евро. Команда ЦСКА смогла набрать четыре очка в первых двух турах нового сезона Высшей лиги.
Руководство клуба и тренерский штаб работают над тем, чтобы усилить игру команды, добавив новых футболистов в состав. Если трансфер Даниэля Руиса Риверы состоится, это может стать важной новостью для ЦСКА.